superhrdina GSP

UFC ikona cílí na novou kariéru. Místo Chabiba míří do Hollywoodu

Georges St-Pierre
Zdroj: Getty Images
Georges St-Pierre
David Chmátal
David Chmátal
18.2. 2021 20:14
Téma:
MMA

Georges St-Pierre, bývalý dvojnásobný UFC šampion a rekordman, je jedním z mála, kdo by Chabiba Nurmagomedova přivedl zpět. Nicméně 39letého Kanaďana do klece nic neláká, místo toho chce vzít útokem Hollywood.

"Jak čas ubíhá, návrat do klece mě láká čím dál méně. Nemyslím si, že je tu někdo, kdo by mě zlákal zpět,“ vysvětloval nedávno St-Pierre (26-2) v The Good Show.
Ačkoli dál trénuje, v plánech má už novou kariéru. Stejně jako si vydobyl odkaz na poli bojových umění, chce se stát hvězdou stříbrného plátna. Ostatně první krok k novému cíli udělal už v roce 2014, kdy ztvárnil záporáka Batroca the Leaper v superhrdinském bijáku Kapitán Amerika. O dva roky později si zahrál po boku dětského idola Jean-Claude Van Damma v akčním bojovém filmu Kickboxer: Vengeance.A nyní se na světlo světa chystá v další roli. V pokračovaní superhrdinské série The Falcon and the Winter Soldier oživne postava supervojáka Georgese Batroca, kterému GSP propujčil nejen své bojové schopnosti, ale také francouzský přízvuk. A tím filmová kariéra člena UFC síně slávy nekončí.
 

"Začal jsme to brát vážněji. Každý týden mám lekce herectví, lekce angličtiny, vystupování před kamerou. Je to hodně práce, ale mám pro to stejnou vášeň, jako jsem měl pro trénink. Začínal jsem jako bílý pásek, tam jsem teď v herectví a musím postupně stoupat,“ rozmluvil se o herecké kariéře.


Ostatně nebyl by první zápasník, který dobyl filmové plátno. Wrestleři Dave Bautista či Dwayne “The Rock“ Johnson jsou stálicemi Hollywoodu. Několik rolí si připsala také šampionka Rondy Rouseyová.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program