změna plánů

UFC do Kanady ani Texasu nezavítá. Lokace dalších turnajů jsou v jednání

UFC se konalo bez diváků
Zdroj: Profimedia
UFC se konalo bez diváků
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 22. 5. 2020
Téma:
UFC

Zápas UFC vs. koronavirus pokračuje. Po třech úspěšných galavečerech konaných na Floridě, se organizace znovu potýká s překážkou bezpečnostních opatření jednotlivých států severní Ameriky. Kvůli současné situaci se zrušily dva galavečery plánované na konec června.

UFC oznámila, že oficiálně ruší dva turnaje plánované na 20. června v kanadském Saskatoonu a 27. června v hlavním městě Texasu. Důvodem jsou bezpečnostní vyhlášky, které brání pořádání sportovních akcí ve většině amerických států, Kanadě i zbytku světa.


Nejprestižnější MMA organizace světa po koronavirové odmlce uspořádala už tři turnaje během osmi dní. Nejbližší nadcházející galavečer se má uskutečnit 30. května, nicméně lokalita tohoto turnaje je velkým otazníkem.Šéf UFC Dana White by se rád vrátil do svého domovského města Las Vegas a galavečer uspořádal ve sportovním centru APEX. V cestě mu stojí Nevadská státní atletická komise, se kterou bude jednat 27. května.


V případě, že UFC nedostane povolení na pořádání akce, White naznačil možnost přesunout se do státu Arizona. Hlavním zápasem večera má být duel velterové váhy (do 70 kg) Woodley vs. Burns.Dalším oznámeným turnajem je UFC 250, kde má titul pérové váhy (do 66 kg) obhajovat nejlepší ženská zápasnice všech dob Amanda „Lvice“ Nunesová (19-4). Bohužel ani tento turnaj nemá oznámenou lokaci. Jisté je, že se bude konat za zavřenými dveřmi, tedy bez přístupu diváků.Pro všechny případy má Dana White eso v rukávu. Jako záložní možnost pro plánované galavečery se nabízí tolik zmiňovaný Zápasnický ostrov. Nicméně tajuplné místo zatím nikdo nespatřil. Šéf UFC prozradil, že by se lokace v mezinárodních vodách mohla otevřít začátkem léta.

tk

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Los Angeles FC - LA Galaxy

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Wetzlar - MT Melsungen

   12:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Toronto FC

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Sochaux - Amiens SC

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (8)

   11:40

   Engadin Wind - Competition

   12:10

   UFC Unleashed (9)

   13:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

   15:35

   NHL: Stanley Cup 2020

Celý program