Co s ním bude?

UFC 249 zhatilo plány McGregora. Odveta s Chabibem se vzdaluje

Dana White a Conor McGregor
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 8. 4. 2020
Téma:
UFC

Události posledních týdnů pořádně zamotaly děním na poli nejprestižnější MMA organizace světa. Šampion lehké váhy Chabib Nurmagomedov odstoupil a v duelu s Tonym Fergusonem ho nahradí Justin Gaethje. Mimo hru zůstal Conor McGregor. Prezident UFC nastínil, jaký dopad bude mít nečekaný vývoj na jeho kariéru.

Ferguson (25-3), Gaethje (21-2), McGregor (22-4) a Nurmagomedov (28-0). To jsou jména nejlepších lehkých vah (do 70 kg) v UFC, ne-li na světě.

Šampion se měl na UFC 249 utkat s Tonym, nicméně zůstal uvězněný v Rusku a nahradil ho Gaethje. Ten měl být příštím soupeřem pro Conora McGregora. Jeho porážkou si měl irský ranař zasloužit vytouženou odvetu s Chabibem, nicméně vše se změnilo.
 

„Conor chce odvetu s Chabibem, ale ani Chabib, Tony nebo Gaethje nebudou zápasit dřív než v září,“ řekl White v rozhovoru pro ESPN. McGregor po fenomenálním lednovém návratu avizoval, že chce v roce 2020 zápasit třikrát. Ale ocitl se v nevýhodné situaci. 

McGregor svým návratem přeskočil Gaethjeho v pořadníku o titul. Jejich zápas určil tým dagestánského Orla jako podmínku k odvetě. Nicméně teď Tony zápasí s Justinem, Chabib v karanténě čeká na ramadán a pak by se měl utkat s prozatímním šampionem, který vzejde z UFC 249.

„Každý ví, že Conor chce odvetu s Chabibem, ale taky, že Gaethje by měl dostat v boji o titul přednost. Tony vs. Gaethje dává smysl a vlastně to nemohlo vyjít lépe. Oba jsou jedni z nejlepších zápasníků na světě a Chabib si to rozdá s vítězem jejich duelu,“ pokračoval White.

Irský ranař se k situaci zatím nevyjádřil. Na druhou stranu nemusí věšet hlavu, neboť představuje vzrušujícího soupeře pro každého v UFC. Buďto počká na jednoho z výše jmenovaných, nebo se v mezičase utká s někým ve velterové váze či dá šanci někomu z TOP 10 lehkých vah.

Každopádně je těžké si představit, že by White nechal svého oblíbence sedět na lavičce. Nikdo neví, co přesně zamýšlí, zvlášť když za odvetu loboval víc, než kdokoli jiný. „Nikdo tohle nečekal. Stalo se. Nějak z toho vybruslíme a vymyslíme co dál,“ dodal White.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program