Sestřih knokautů!

UFC 249: Nejlepší trefu předvedl Ngannou, Kattar ukončoval loktem

David Chmátal
David Chmátal
10.5. 2020 15:15
Téma:
UFC

UFC 249 kromě nového prozatímního šampiona přineslo hned pět ukončení před limitem. Přitom to vypadalo, že bez diváků se zápasníci ke knokautu jen težce vyburcují. Nejlepší ránu předvedl Francis Ngannou.

Ačkoli to po úvodní kartě vypadalo, že zápasníkům k předvedení knokautů chybí podpora diváků, hlavní karta jich nabídla hned několik. Z jedenácti zápasů se celkem pět ukončilo před limitem.

 

O první K.O. večera se postaral v úvodním zápase prelims karty Vincente Luque (18-7-1). Ten si ukončení soupeře nechal až na závěr zápasu.

Niko Price (14-4-1NC) kvůli nateklému oku neviděl levý hák a po zasažení spadl vyčerpaný na zem.
 

Další ukončení přišlo až na hlavní kartě. Sérii knokautů započal Calvin Kattar (21-4-0). Ve druhém kole začal diktovat tempo zápasu a v tvrdých výměnách méně inkasoval. Pak přišel rychlý výpad loktem, kterým složil Jeremyho Stephense (28-18-1NC) a následně mu uštědřil druhý loket s doprovodem dalších úderů na zemi.
  

Nejlepší úder večera předvedl Francis „Predátor“ Ngannou (15-3). Ten nastoupil do duelu těžké váhy s do té doby neporaženým Rozenstruikem (10-1). Od první vteřiny se do sebe oba ranaři bezhlavě pustili.

Ngannou byl úspěšnější, po sérii promáchnutých háků jeho dělovka našla bradu soupeře. Zápas trval pouhých 20 vteřin. Za předvedený knokaut dostal miliónový bonus v rámci ocenění výkon večera.


O další ukončení se postaral šampion bantamové váhy Henry Cejudo (16-2). Duel s Dominikem Cruzem byl od začátku vyrovnaný. Ve druhém kole se zápasníci srazili hlavami a následovala krátká pauza. Zkrvavený Cejudo nastoupil na soupeře a uzemnil ho přesným kolenem. Cruz se kvůli předčasnému ukončení rozčílil, nicméně už bylo rozhodnuto.


 

Poslední ukončení před limitem bylo k vidění v hlavním zápase večera Ferguson vs. Gaethje. Zápas se protáhl až do pátého kola, kde Gaethje dokončil práci z předešlých kol. 

Zmlácený Ferguson inkasoval další sérii úderů a byť stál na nohou, rozhodčí zápas ukončil. Oba aktéři dostali milionový bonus za zápas večera. Nový prozatímní šampion navíc i bonus za výkon večera.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   09:00 10:45
   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

   16:10

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program