výsledky

UFC 247: Jones se trápil, Ševčenková dominovala a Lewis řádil

Téma:
MMA

Skončil další galavečer nejprestižnější MMA organizace světa. Na UFC 247 v Texasu proběhlo pět zápasů hlavní karty a z toho dva titulové. Jon Jones se s Dominikem Reyesem natrápil výrazně víc než Ševčenková s Katlyn Chookagian, ale nakonec oba šampioni své pásy obhájili. Podívejte se, jak dopadli ostatní.

Z pěti zápasů jen dva skončily před limitem. Nicméně i tak se fanouškům dostalo pořádné podívané. Hlavní kartu zahájil ranař Derrick Lewis (23-7-1NC) který jednomyslným rozhodnutím porazil Latifiho (14-8-1NC). Švéd se ve svém debutu v těžké váze snažil Černou Bestii kontrolovat v klinčích, ale neustále čelil smrtícím úderům a kolenům.
 

Následoval duel pérové váhy (do 66 kg) Mirsad Bektić (13-3) vs. Dan Ige (13-2). Zápasníci předvedli vyrovnaný duel. Ze začátku byl lepší Havajan, který Bektiće trefoval přesnými kombinacemi. Ten se rozhodl zápas přesunout na zem, čímž převážil misky vah na svou stranu. O vítězi rozhodlo poslední kolo. Ige se snažil zvítězit svými kombinacemi, zatímco Bektić hledal východisko v boji na zemi. Po vyrovnané bitvě rozhodčí zvedli ruku Igemu. Ten si připsal čtvrtou výhru v řadě a začíná být nebezpečným prospektem v šestašedesátce.


 

Před titulovými zápasy se do klece postavily dvě těžké váhy Juan Adams (5-3) a Justin Tafa (4-1). Duel skončil hned v prvním kole, kdy rodák z Nového Zélandu brutálním zvedákem uzemnil Adamse a pak už jen pár údery na zemi dokončil, co začal. Knockoutem si připsal první výhru v UFC.

Takto Tafa knockoutoval Adamse na UFC 247:O druhé ukončení před limitem na hlavní kartě se postarala šampionka muší váhy (do 56 kg) Valentina Ševčenková (19-3). Ve své třetí obhajobě dominantním výkonem zvítězila nad Katlyn Chookagian (13-3). V kleci nikam nepospíchala a takticky soupeřku rozebírala přesnými kombinacemi. Dominovala jak v postoji, tak na zemi, kde se ji soupeřku podařilo otevřít loktem. Ve třetím kole rozhodčí zápas ukončil, když Katlyn už nedokázala snášet sérii úderů.

Ševčenková potřetí obhájila titul muší váhy:Vrcholem UFC 247 byl zápas o pás polotěžké váhy (do 93 kg) mezi králem žebříčku P4P Jon Jonesem (26-1-1NC) a do té doby neporaženým Dominikem Reyesem (12-1). Šampion v pěti kolech ubránil svůj titul, ale rozhodně nepředvedl dominantní výkon. Do poslední chvíle se nevědělo, komu rozhodčí zvedne ruku. Reyes dobře zahájil zápas a na Jonese neustále tlačil. Několikrát ho trefil přesnými údery, které šampiona dostaly do potíží. Jones však dokázal ve čtvrtém a pátém kole převzít otěže a ubránit svůj pás.

Hlavní zápas večera Jones vs. Reyes o titul polotěžké váhy:Prezident UFC Dana White rozdělil čtyři milionové bonusy a všechny patřili fighterům úvodní karty. Odměnu za výkon večera si odnesl Mario Bautista za knockoutování naskočeným kolenem Milese Johnsona a debutující Khaos Williams, který ve své UFC premiéře ukončil Alexe Morona po 27 vteřinách. Bonus za nejlepší zápas večera dostali za svůj duel James Krause a Trevin Giles.


 

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Casademont Zaragoza

   13:15 14:55
   14:55

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:55

   Fotbal: Racing Strasbourg - Paris Saint - Germain

   19:00

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   19:30

   NHL News

   19:45

   Studio NHL

 • Nova Sport 2

  • Granada CF - Manchester United FC

   12:40 14:25
   14:25

   Ligue 1 Preview (32)

   14:50

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   16:50

   Championship League Pool Highlights 2021

   17:55

   Ragby: Wales - Irsko

   19:55

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

Celý program