UFC Skvělá pozvánka

UFC 231? Opožděná mikulášská nadílka, hned dva titulové zápasy!

Max Holloway
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

Joanna Jędrzejczyk, Valentina Shevchenko, Brian Ortega a Max Holloway. Tato čtveřice patří ve schopnostech mezi to nejlepší co současné UFC nabízí a co víc, tak se nám již zítra představí v promrzlé Kanadě. Svými výkony tak budou chtít probudit nejen celou Kanadu, ale i fanoušky po celém světě, protože oba tituly jsou již dlouho očekávány.

Začátek galavečeru nám nabídne čistě postojářskou bitvu v polotěžké divizi, kde sílu svých úderů změří Jimi Manuwa a Thiago Santos. Jak Jimi, tak Thiago ukončují své zápasy před limitem a teno duel by tak měl všechny diváky dostat do té správné atmosféry. Zde se čeká opravdu jen knokaut.

 

To v dalším duelu se čeká divoká přestřelka, kde je všechno možné. Kyle Bochniak si získal fanoušky po neuvěřitelném zápasu se Zabitem Magomedsharipovem a nyní se postaví domácímu Hakeemu Dawoduvi, což je mladý a velmi odhodlaný zápasník. S velkou strategií zde nepočítejte.

 

Třetí zápas bude opět o něčem jiném, na řadu přijde zem. Gunnar Nelson je v této oblast jeden z nejlepších zástupců v Evropě a po roční pauze hodlá dokázat své kvality. Jeho motivaci se ještě zvětšila, když viděl, jako jeho týmový parťák Conor McGregor prohrál letos s Khabibem. Proti němu se postaví Alex „Cowboy“ Oliveira, který má zem nebezpečnou, stejně jako postoj.

 

 

Poté již přijde řada na titulové zápasy. O titul šampionky muší váhy se střetnou Joanna Jędrzejczyk a Valentina Shevchenko. Nebude to poprvé, co na sebe tyto zápasnice narazí, ale bude to poprvé v kleci pod MMA pravidly. Všechny předešlé duely vyhrála Valentina, což jí bezpochyby dává velkou psychickou výhodu do zítřejšího zápasu.

 

Valentina navíc bude zřejmě to vyšší, protože jde do váhy níže, naopak Joanna bude shazovat méně. Joanna navíc nemá nejlepší období za sebou a dvě prohry s Rose Namajunas ji slušně podkopaly její sebejisté vystupování. Pro mnohé je tedy podle více ukazatelů favoritkou Valentina, ale jestli právem se dozvíme zítra.

 

 

Hlavní tahák je ovšem jenom jeden a v tomto případě o něm není pochyb. Duel, který má gigantický dopad na celou divizi pérové váhy. Max Holloway i Brian Ortega doslova vyčistili celou jejich divizi a tak si navzájem zbyli. Odborníci jen těžko favorizují jednoho či druhého, jediný otazník visí nad zdravotním stavem Maxe.

 

Kromě neúspěšného nastoupení do zápasu s Khabibem v únoru měl problém s depresemi, kvůli čemuž byl i zrušen původní datum střetu v červenci. Nyní se zdá být Max již fit a to znamená jediné, akci.

 

 

Max je vyznavačem agresivního stylu, kde nepoužívá pojmy jako ústup nebo strach. Svým stylem připomíná žraloka nebo jiného predátora, který svou kořist postupně načne a pak nelítostně ukončí. Nemá problém jak s postojem, tak se zemí a řadí se opravdu mezi ty nejkomplexnější zápasníky. V komplexnosti je na tom podobně i Brian.

 

UFC odborníky ohromuje především díky svému jiu jitsu, ale v posledním zápase s Frankiem Edgarem dokázal, že v postoji dokáže také velké věci, když knokautoval Frankieho Edgara, jako vůbec první. Max i Brian mají oba 27 let a již nyní patří mezi to nejlepší, je dosti možné, že se nebude jednat o jejich poslední vzájemný duel, čeká je ještě dlouhá a slibná kariéra.

 

Galavečer UFC 231 můžete sledovat na stanici NOVA Sport2 nebo portálu VOYO, zítra ráno ve 4:00.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Lukáš Zduba TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program