Aktualizováno 7.7. 2015 17:09
nova sport UFC 189 bez Alda!

McGregor se utká s Mendesem o prozatímní titul

UFC
Zdroj: foxsports.com
Témata:

Nedávné zprávy naznačovaly, že bychom se přeci jenom mohli dočkat nejočekávanějšího zápasu za poslední měsíce. Nicméně dnes vyšlo oficiální vyjdření, že José Aldo na UFC 189 nenastoupí a diváci se dočkají zápasu o prozatimní titul pérové váhy.

Zranění Alda si nepřál snad nikdo z nás, jelikož všichni chtěli vědět jak tento osobní souboj s irskou hvězdou dopadne. Je velmi pravděpodobné, že k jejich střetu v budoucnu dojde, ale jistě už víme, že v červenci letošního roku to nebude. Nakonec se prokázalo, že zranění žeber, které utrpěl při tréninku, mu nedovolí v blízké době zápasit.

 

Z této zprávy se přeci jenom snad jedna osoba raduje, a to je Chad Mendes. Díky Aldovi získává možnost střetnout se s McGregorem o prozatimní titul. I tento zápas tak zřejmě bude doplněn o vzájemné útoky, jelikož sám Mendes již několikrát projevil chuť Conora vyzvat.

 

Nyní tak dostává šanci a s případnou výhrou by se mu otevřela i možnost zápasit po třetí s Aldem, což by za jiných okolností šlo velmi těžko, kvůli jeho dvěma předešlým prohrám s brazilským šampionem.

 

Je zřejmé, že vedení UFC tuto změnu nese nelibě, protože suma vložena do promocí původního zápasu byla rekordní a očekávaly se obří tržby. Sám Dana White, prezident UFC, přiznal, že se jedná o velké zklamání.

 

Na druhou stranu, kdyby Aldo nastoupil do zápasu i s poraněným žebrem, vyskytly by se poté mnohé spekulace, především pak v případě vítězství McGreogora. Mnozí by dávali za vinu prohře Alda právě jeho žebro, což by nebylo dobré a zápas by tak ztratil v určitém smyslu svou hodnotu.

 

Na UFC 189 se dozvíme nové jméno prozatimního šampiona a také příštího vyzyvatele José Alda. Možnosti jsou jen dvě, trilogie s Mendesem nebo velmi očekávaný souboj s Conorem McGregorem, nechme se tedy překvapit. UFC 189 bude vysíláno na prémiové stanici NOVA Sport 13. července a dále dostupné na portálu VOYO.cz.

Lukáš Zduba TN.cz