češi před německem

UEFA cpe přáteláky do srazů na sílu, myslí si kapitán Dočkal

Bořek Dočkal
Zdroj: Profimedia
Skok Aleš
Aleš Skok
10.11. 2020 21:58
Téma:

Už ve středu večer čeká českou fotbalovou reprezentace přátelské utkání s Německem. Pro spoustu lidí půjde o svátek fotbalu, i když naši západní sousedé nenastoupí v plné sestavě. Pro některé jde naopak o zápas přidaný příliš násilně.

„Osobně podepisuji prohlášení nejlepších anglických týmů a hráčů, že si každý v aktuální situaci hledí svého. UEFA logicky potřebuje prodat více televizních práv. Proto do srazu nacpala další zápas. Je to problém pro všechny asociace i trenéry,“ vyjádřil se reprezentační kapitán Bořek Dočkal k situaci, kdy všechny výběry musí během reprezentační pauzy odehrát tři zápasy.

 


„Tento sraz by byl vzhledem k době zatím poměrně klidný, ale do normálu to má daleko. Trošku násilně vložené zápasy jsou větší problém,“ doplnil k tématu. Do té doby měl český výběr hlášeného pouze jednoho pozitivního hráče, Davida Pavelku. Po tiskové konferenci ale oznámilo vedení další případ.

 


I když je zápas s Německem pouze přátelský, všichni v českém výběru se na něj těší. Stejně jako na ostatní zápasy. „Každé reprezentační utkání je vrcholem něčeho. Když se v minulém něco nepovede, je potřeba to v dalším napravit. Musíme se pořád snažit jednotlivé věci vylepšovat,“ dodal Dočkal.

 


A jak vidí výběr Joachima Löwa, který nenastoupí v plné sestavě a šetří své opory na Ligu národů? „Německo má i přes absence pořád top tým nejen v Evropě, ale i na světě. Výběr hráčů mají obrovský. Jestli má někdo kam sáhnout, jsou to Němci. Určitě bych absence neviděl jako handicap,“ chválil sparťanský kapitán.

 


„Jsme rádi, že můžeme změřit síly s takovým soupeřem, jako je Německo. Nehrajete s ním každý den. Všichni se na zápas těšíme,“ prohlásil trenér Jaroslav Šilhavý. Ten také poodhalil, jak to bude vypadat se sestavou na následující tři duely. „Šanci dostanou během srazu všichni hráči. Chceme je vidět i se silnějším soupeřem. Proti Němcům bude chytat Jiří Pavlenka, doplnil český lodivod.

 


Češi můžou stále postoupit stále pomýšlet na první místo ve skupině Ligy národů a následný postup. K tomu ale potřebují zaváhání Skotska. „Samozřejmě bychom chtěli postoupit. Plynou z toho poté různé benefity,“ uzavřel Šilhavý.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program