pozápasová analýza

Úder se dá natrénovat, ale Procházka má dar od přírody, říká Dvořák

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 13. 7. 2020
Téma:
UFC

UFC debutu Jiřího Procházky přímo ze studia Nova Sportu přihlíželi spolu s Ondřejem Novotným patnáctka muší váhy David Dvořák a trenér André Reinders. Podívejte se, jak domácí ikony MMA ohodnotily výkon českého samuraje.

Procházka (27-3-1) do zápasu s Volkanem Oezdemirem (17-5) vstoupil tradičně hodně otevřeným stylem a během první minutovky inkasoval 39 signifikantních úderů. V úvodu druhého kola však převzal otěže a švýcarského ranaře přišpendlil k zemi.

 

„Překvapilo mě, co Jirka dokázal ustát. Oezdemir je proslulý krátkými údery, kterými dokáže vypnout kdekoho,“ řekl po zápase André Reinders.

Sestřih zápasu Procházka vs. Oezdemir:


 

Bývalý zápasník a dnes již trenér v pražském Reinders MMA gymu dále vyzdvihnul Procházkovu sílu úderů, kterou dokázal Volkana Oezdemira uspat jako první v historii.

„To, jak je ruka složená, je určitě nějak dané a může to určit sílu úderu. Ale dá se to i natrénovat. Ale myslím si, že Jirka to má darem od přírody,“ vyjádřil se o pěstech Jiřího Procházky druhý český zástupce v UFC David Dvořák (18-3).


Jiří Procházka skutečně dlouhé roky na síle úderů pracoval. Pravidelně absolvoval své speciální tréninky “BJP“, jejichž cílem bylo jediné – mít největší ránu ze všech.

 


Po zápase přidal gratulace i další nositel české vlajky v UFC Machmud Muradov. Ten Procházkovi původně nevěřil, ale po předvedeném knokautu mu vysekl poklonu.


 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program