Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 2. 2018
Olympionici Rozhovor s učitelem

Učil Samkovou, Krčmáře či Erbanovou: Jací to byli žáci?

Zdroj: TN.cz

Eva Samková, Karolína Erbanová, Michal Krčmář. To jsou čeští reprezentanti, které nespojuje jen to, že na letošní olympiádě získali medaili, ale i minulost. Konkrétně dětství, jelikož všichni navštěvovali základní školu ve Vrchlabí, kde je učil Aleš Suk. Ten i po letech vzpomíná, jací to byli žáci. Podívejte se na rozhovor, který Suk poskytl TN.cz.

Aleš Suk učil řadu český reprezentantů. „Z těch, kteří jsou teď na olympiádě, mohu jmenovat Karolínu Grohovou, Karolínu Erbanovou, Michala Krčmáře a Evu Samkovou,“ vyprávěl v rozhovoru pro TN.cz Aleš Suk, pedagog a trenér.

 

 

Na všechny vzpomíná jen v dobrém. „My jsme v kontaktu dodnes a to i během olympiády. Byli to normální žáci. Trošičku se vymykala Eva Samková – její veličenstvo, jak já jí říkám. Ona byla prostořekým, chechtajícím se extrovertem s citlivou duší,“ pokračoval Aleš Suk. „Dala se ale dobře kočírovat,“ doplnil.

 

Tehdy ani nevěděl, kdo z nich by někdy mohl být tak úspěšným sportovcem. „Na to byli příliš mladí. Nad svůj průměr ale vynikali,“ pamatuje si Suk. „Tehdy se ale sešla zajímavá třída. V jedné lavici seděla Samková, hned za ní Erbanová a o dvě lavice dál byla Lucka Charvátová, která se bohužel, jako biatlonistka, na olympiádu nedostala,“ říkal Suk, který si i po těch letech vybavuje takovéto detaily.

 

 

Učitel Suk své svěřence na olympiádě sleduje pečlivě. „Velice často musím zamáčknout slzičku dojetí. Vzhledem k věku mě to hrozně dojímá,“ přiznává.

lju, Jakub Deml TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:40 22:45

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   22:45

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   01:05

   Natural Track Luge - World Championship

   01:35

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   23:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   00:45

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program