Dcera má přednost

Účast Sereny Williamsové v Tokiu je v ohrožení, záleží na rodině

Serena Williamsová na Australian Open
Zdroj: Profimedia
Serena Williamsová na Australian Open
Jakub Martinovský
Jakub Martinovský
11.5. 2021 18:35

Olympijské hry v Tokiu se budou možná muset obejít bez jedné z největších hvězd. Čtyřnásobná zlatá medailistka Serena Williamsová zvažuje, že se události nezúčastní, pokud s sebou nebude moci vzít svoji tříletou dceru. Restrikce ohledně covidu-19 by jí to zakazovaly.

Olympijských her se totiž nesmí zúčastnit fanoušci z ostatních zemí. Spojené státy, odkud Williamsová pochází, také patří mezi 152 států, jejichž občané mají zakázáno překročit japonské hranice. Účastníci Olympijských her mají zapovězeno stýkat se během samotného konání s kýmkoli jiným než se sportovci. To by znemožňovalo, aby tenistka mohla s sebou vzít svoji tříletou dceru Olympii. Ve speciálních případech však lze udělit výjimku.

 

Devětatřicetiletá tenistka o své účasti na nejprestižnější sportovní události promluvila na tiskové konferenci před turnajem v Římě, kde se jí na to zeptal jeden z novinářů. „To je dobrá otázka. Ještě jsem o tom nepřemýšlela, ale zatím jsem bez své dcery nestrávila více než 24 hodin v kuse, což je zároveň i odpověď na vaši otázku. Jsme nejlepší kamarádky,“ naznačila Američanka, že si svoji účast v Tokiu bez své dcery neumí představit.

 

 

„Olympijské hry se měly konat už minulý rok, ale nestalo se tak. Konají se letos, zároveň pořád bojujeme s pandemií a blíží se grandslamy. Opravdu je toho hodně, o čem musím přemýšlet. Brzy si sednu a rozmyslím si další kroky,“ řekla třiadvacetinásobná grandslamová vítězka.

 

Grandslamů se ale veleúspěšná hráčka plánuje zúčastnit. Nyní se připravuje na French Open a na následném Wimbledonu by měl být povolen doprovod až tří osob. Jak to bude s její účastí v Tokiu ale zůstává ve hvězdách.

 

Na loňském French Open skončila Serena Williams předčasně

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program