Wilder vs. Fury 2

Tyson jako Tyson! Boxer Fury si své jméno vysloužil bojem o život

Tyson Fury a Mike Tyson
Zdroj: profimedia / koláž tn.cz
Tyson Fury a Mike Tyson
Téma:
box

Dnes je jeden z nejlepších boxerů světa. Nikdy neprohrál, na své cestě porazil dlouho vládnoucího Vladimíra Klička a sjednotil prestižní WBA, IBF, WBO, IBO a The Ring tituly. Teď ho čeká odveta s Deontayem Wilderem, který experti označují za jeden z největších duelů boxerské historie. Ale než začal bojovat mezi provazy, musel zvládnout boj o život. Jeho otec upřímně promluvil o příchodu šampiona na svět.

Tyson Luke Fury (29-0-1) měří 206 cm a váží přes metrák. Avšak když se narodil, jediný, kdo v něj věřil byl jeho otec a boxerský veterán John Fury. Jeho syn přišel na svět předčasně a vážil pouze okolo půl kilogramu.
 

„Doktoři říkali, že to pravděpodobně nezvládne, že je moc slabý. Já jim odpověděl, že malý nebude. Řekl jsem, že bude mít přes dva metry a vážit 120 kilo. Předpověděl jsem, že bude příští šampion těžké váhy,“ vzpomínal hrdý otec na narození svého syna v dokumentu Tyson Fury – Gypsy King.Box má v rodině Furyových dlouhou tradici. John dlouho zápasil jak v ringu, tak v zápasech bez rukavic. Věděl, že jeho jeho syn bude muset bojovat o přežití, a tak ho pojmenoval po tom největším rváčovi doby. Dobře odhadl cestu svého následovníka

Tenkrát jsem si pomyslil, je tu jen jediné jméno vystihující to, že musí bojovat, aby se stal lidskou bytostí. Mike Tyson byl tehdy nejlepší na světě. Takže jsem vybral Tyson Luke Fury,“ řekl otec neporaženého boxera.

Když se v roce 1988 Fury narodil, boxerskému světu vládnul zuřivý Mike Tyson (50-6-2NC). V roce 1986 porazil Trevora Berbicka a stal se ve dvaceti letech nejmladším šampionem těžké váhy v historii. Od té doby mezi provazy ničil jednoho soupeře za druhým, než přišly problémy s alkoholem, drogami a obvinění ze znásilnění.

Cikánský král, jak se Furymu přezdívá, naplnil svůj osud a taktéž se stal šampionem. Bohužel jeho kariéru, stejně jako jeho jmenovce, zpomalily mentální problémy a následné hledání odpovědi v alkoholu. Naštěstí se dokázal vrátit a už 22. února ho čeká druhý zápas s Deontayem Wilderem (42-0-1). První duel v roce 2018 rozhodčí po 12 kolové bitvě prohlásili za remízu.
 

Největší zápas současného boxu Wilder vs. Fury 2 sledujte v neděli 23. února živě od 3:00 ráno na Nova Sport 1 a Voyo.

 

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: Oilers - Tiikerit

   13:00 14:45
   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

   18:30

   NHL News

   18:40

   Czech rally 2020 (7)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   12:55 14:35
   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

   16:05

   Václav Pech - rekordman české rally

   16:25

   Ligue 1 Preview (21)

   16:55

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

Celý program