Tipsport Elite Trophy

Plíškovy měly soupeřky na lopatě, grandslamové královny to ale zvládly

Publikováno 30. 6. 2020

Druhý turnaj charitativní série Tipsport Elite Trophy začal v pondělí lépe pro černý tým Karolíny Plíškové, který se dostal do vedení 3:1. A v úterý nadvláda černého týmu pokračovala. Nejprve Kristýna Plíšková přehrála Rusku Alexandrovovou a následně prohrála i kapitánka Petra Kvitová, která nestačila na Markétu Vondroušovou, skóre následně korigovala Linda Fruhvirtová. Úterní bilanci poté vyrovnaly Siniaková s Krejčíkovou.

Prostějovská antuka v úterý hostila další porci tenisových klání, jako první se utkaly Jekatěrina Alexandrovová s Kristýnou Plíškovou. Úvodní sada měla nečekaně jasný průběh, Plíšková své ruské soupeřce uštědřila kanára, ale Alexandrovová se tím zlomit nenechala a zabojovala.

V druhém setu bylo dění vyrovnané a koncovka vyšla lépe Rusce, takže již popáté v řadě rozhodoval o vítězi supertiebreak. Ten se lépe vydařil Plíškové, která tak navýšila vedení týmu své sestry na 4:1.

O snížení se chtěla zasloužit kapitánka Petra Kvitová, jenže návrat na kurt po zdravotních komplikacích jí nevyšel. Světová osmnáctka Markéta Vondroušová v prvním setu vyhrála 6:4 a v tom druhém soupeřce hned čtyřikrát vzala servis a zvítězila jasně 6:1.

Poslední úterní singl odehrály dvě nejmladší hráčky na turnaji. Čtrnáctiletá Bartůňková začala proti o rok starší Lindě Fruhvirtové skvěle, první sadu vyhrála 6:1, ale v druhém setu rychle prohrávala 1:5.

Nicméně Fruhvirtová nevyužila v následujícím průběhu 7 setbolů a došlo na zkrácenou hru. V té se Bartůňková dostala ke dvěma mečbolům, jenže zápas ukončit nedokázala. Fruhvirtová vyhrála zkrácenou sadu 8:6 a poté s přehledem ovládla i supertiebreak v poměru 10:4. Zařídila tím druhý bod růžového týmu a snížení na 2:5.

Úterní program zakončila velká deblová bitva. Bývalé světové jedničky a šampionky Wimbledonu i French Open Krejčíková se Siniakovou se postavily sestrám Plíškovým.

Plíškovy se opíraly o dobrý servis, který se dařil především Kristýně. První set dvojčata ovládla poměrem 6:3. V tom druhém se hrálo dlouho bez brejku, jako první získaly soupeřův servis Plíškovy, čímž se dostaly do vedení 6:5 a Karolína šla podávat na vítězství, jenže své podání neudržela.

V tiebreaku předvedly Krejčíková se Siniakovou koncentrovanější výkon a poslaly utkání do zkrácené třetí sady. V ní se dařilo především Krejčíkové, která předvedla několik chytrých úderů a pomohla k výhře 10:6. Celkové skóre po druhém hracím dni je tedy 5:3 pro černý tým Karolíny Plíškové.