Fotbal Slavia vs. Baník

Finále poháru bude v Olomouci, Slavia vypraví speciální vlak

Známá tribuna olomouckého stadionu
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dějištěm finálového zápasu MOL Cupu, ve kterém se 22. května od 19:15 hodin střetnou kluby SK Slavia Praha a FC Baník Ostrava, bude Andrův stadion v Olomouci. Ten podle FAČR nejvíce vyhovuje významu utkání a je z možných variant tou nejlepší i pro fanouškovské tábory obou klubů.

V posledních dnech se na internetu strhla přestřelka mezi Baníkem Ostrava a Jaroslavem Tvrdíkem. Příčinou bylo právě dějiště finále poháru. 
 

Zatímco Baník požadoval neutrální Olomouc, Jaroslav Tvrdík se dožadoval avizovaného losu ze začátku sezony. V tom se mělo rozhodnout mezi Olomoucí a pražskou Letnou.

 

Teď už je ale konečně jasno. „Olomouc byla od začátku nejlogičtější variantou, a to hned z několika důvodů. Stáli jsme o to, aby se hrálo na neutrálním hřišti, zároveň ale bylo potřeba vzhledem k finálové dvojici vyjít co možná nejvíce vstříc početným fanouškovským táborům obou týmů. Nesmíme zapomínat ani na z našeho pohledu velice důležitou otázku zajištění bezpečnosti samotného zápasu. V tomto ohledu splňuje všechny tyto požadavky nejvíce jednoznačně Andrův stadion,“ komentuje pořadatelské místo finále MOL Cupu předseda fotbalové asociace Martin Malík v tiskové zprávě.

A Slavia se rozhodla vyjít svým fanouškům vstříc. Na finálový zápas vypraví speciální vlak. 
Olomouc hostila finále domácího poháru už dvakrát. V poslední květnový den roku 2005 se na Hané radoval z výhry ostravský Baník, který porazil trefou Papadopulose těsně před koncem Slovácko 2:1. Před dvěma lety pak k senzačnímu titulu na Andrově stadionu došli hráči Zlína, kteří ve finále zdolali 1:0 Opavu a zajistili si tak zároveň přímý postup do skupiny Evropské ligy.


„Věřím, že fanoušci nakonec ocení naši volbu a vytvoří v co možná největším počtu adekvátní kulisu nadcházejícího vrcholu pohárové sezóny,“ dodává Martin Malík.


V pátek 3. května dojde v sídle FAČR ještě k formálnímu losu, který určí domácí a hostující tým pro finálový duel. Vstupenky na finálové utkání se následně budou tradičně mezi fanoušky distribuovat přes samotné kluby.


Utkání se odehraje 22. května od 19:15 hodin. 

Související témata:
red TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program