má jasný názor

Tvrdík chce zrušit nadstavbu! Klubům nic nepřinesla, tvrdí boss Slavie

Jaroslav Tvrdík
Zdroj: profimedia.cz
Jaroslav Tvrdík
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 2. 4. 2020
Téma:

Fotbal se v Česku kvůli pandemii koronaviru nehraje od 12. března, kdy byl vyhlášen nouzový stav. Ten potrvá minimálně do 11. května. Nyní to vypadá, že místo toho, aby se hledaly cesty, jak nejvyšší ligu dohrát, se spustila vlna kritiky ze strany Slavie na Ligovou fotbalovou asociaci.

Trnem v oku je u vedení Slavie hlavně to, v jaké formě chce šéf LFA Dušan dohrát soutěž. Ten ji chce totiž dohrát kompletně. Až se situace uklidní, odehrát šest kol základní části a pak nadstavbu.

Vedoucí Slavii, která už má do ní jako jediný tým jasný postup, se to ale nelíbí. „Vždy jsem byl proti nadstavbě a klubům nic nepřinesla. Zrušit co nejdříve,“ napsal na Twitter předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. Proti je také sportovní ředitel Jan Nezmar.


 

Sešívanému klubu také vadí další věc. V Česku se totiž možná bude probírat návrh, že by se o nasazení do evropských pohárů z této sezony rozhodovalo na základě koeficientu za posledních deset let. Za tohoto předpokladu by se na místa zaručující postup do předkola příštího ročníku Ligy mistrů kvalifikovaly Plzeň a Sparta. Ano, ta Sparta, která je až devátá! Plzeň je druhá.

„Absurdním nápadem je desetiletý koeficient, který do Ligy mistrů posílá Plzeň a Spartu a zní z vedení LFA,“ avizuje Tvrdík.

Je potřeba říct, že LFA řídí předseda Dušan Svoboda, který je viceprezidentem Sparty a místopředsedou je pak Adolf Šádek, generální manažer Plzně. Jan Nezmar ze Slavie je „jen“ členem za Fortuna ligu.


 

„Poslední týdny jen silně potvrzují, co je zřejmé již dávno. V čele LFA by měl být nezávislý ředitel/ředitelé, osobnosti, které nebudou prosazovat zájmy jeho/jejich klubů nebo jich samotných. Musíme hledat konsenzuální řešení na platformě diskuze všech, ne kabinetní scénáře,“ uvádí Tvrdík.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: Die Eulen Ludwigshafen - THW Kiel

   13:05 14:30
   14:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   13:00 14:40
   14:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program