trestná lavice

Tvrďák z NHL to přehnal: Za mlácení na zemi a chytání za vlasy zaplatí

David Panuška
David Panuška
4.5. 2021 22:05
Téma:
NHL

Známý tvrďák Tom Wilson z Washingtonu se zase ukázal v negativním světle. V nočním zápase mezi jeho Capitals a New York Rangers se zapojil do bitky, kde předvedl nejeden nesportovní okamžik. Za svou hru zaplatí balík, ale zápasové suspendaci se vyhnul

A zase ten Wilson! Říkají si v NHL. U rozhodčích a protihráčů již zajetá firma, která znepříjemní den. V poslední době ale až na hraně zákeřnosti, což se potvrdilo i v nočním utkání s Rangers.Útočník Capitals v polovině utkání nejdříve přitiskl k zemi hlavu Pavla Bučněviče, dorážejícího u pravé tyčky Vaněčekovy brány. Následně ruského hokejistu naprosto zbytečně udeřil pěstí zezadu, a tím řádění neskončilo.


Wilson totiž naprosto zbytečně vyvolal hromadnou šarvátku, kde byl nejvíce aktivní, neboť v pěstním souboji pokračoval. Naprosto surově povalil k zemi hvězdného Panarina, kterého dokonce držel za vlasy.

Šarvátka následně brzy skončila a zaplnily se tak trestné lavice. Tom Wilson poté naprosto zbytečným gestem ukazoval, jaké má svaly a udělal pózu podobnou jako zápasníci smíšených bojových umění před vážení.

Široká veřejnost, fanoušci i zámořští novináři očekávali obrovský flastr pro útočníka Caps, který byl letos jednou již trestán. Zápasová stopka však nepřišla, bitkař vyfasoval pouze nejvyšší možnou pokutu podle kontinentální smlouvy. Za napadení Bučněviče zaplatí 5 tisíc dolarů, tedy 107 tisíc korun.Nad mírou trestu se pozastavil například bývalý tvrďák John Scott: "Respektuji Toma Wilsona i hru, jakou se prezentuje. Teď to ale naprosto přehnal. Nechápu jen peněžní pokutu, NHL se snad zbláznilo". Na překročení hranice se shodl i trenérský štáb newyorského mužstva.


Tom Wilson dostal tři tresty, dohromady na čtrnáct minut. Do utkání se nicméně vrátil a výhru Washingtonu 6:3 dokonce sám zpečetil gólem do prázdné branky. Rangers prohrou přišli o možnost zahrát si v play-off.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

   01:05 03:45
   03:45

   Jan Rutta - vítěz Stanley Cupu 2020

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - St. Louis Blues

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

   11:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   00:00 06:00
   09:00

   Premier League Darts 2021

   11:30

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   12:00

   Magazín NBA Action (20)

   12:25

   Ligue 1 Preview (36)

   12:55

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

Celý program