Smutná zpráva

Tvrdá rána osudu: S Nečasem slavil titul, pak mu diagnostikovali rakovinu

Stelio Mattheos
Zdroj: Profimedia

Ještě v červnu zažíval nejlepší období života. Spoluhráč Martina Nečase Stelio Mattheos pomohl Charlotte ovládnout AHL, dva dny po titulových oslavách ale přišla tvrdá rána osudu. Lékaři dvacetiletému hokejistovi diagnostikovali rakovinu.

Kanadský útočník Stelio Mattheos během několika hodin zjistil, jaké je to spadnout z vrcholu na úplné dno. S českým forvardem Martinen Nečasem a týmem Charlotte Checkers vyhráli Calder Cup pro nejlepší tým AHL, o dva dny později se ale euforie vytratila.


Mattheos už možná chystal oslavu svých dvacátých narozenin, které měl mít za tři dny, místo toho mu ale lékaři řekli nemilosrdnou zprávu. Rodák z Winnipegu trpí rakovinou varlat.


Jedno mu museli při následné operaci dokonce odstranit, vyhlídky do budoucnosti jsou ale velice nadějné. Brzy by se měl mladý hokejista uzdravit a vrátit na led. Do zářijového kempu Caroliny Hurricanes to ale určitě nestihne.


„Chci poděkovat všem, kteří mě podporovali, po diagnóze stáli při mně a přáli mi jen to nejlepší,“ prozradil skrze oficiální web Caroliny.


Mattheos má skvělé předpoklady k tomu, aby se brzy do nejprestižnější hokejové ligy dostal. V předminulé sezoně táhl v juniorské lize Brandon jako kapitán a v 53 zápasech nasbíral 94 bodů. Vloni za Charlotte stihl odehrát 25 zápasů, ve kterých si připsal 7 kanadských bodů.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:30

   Hokej: NHL All - Star Game 2020

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FK Mladá Boleslav - FC DAC Dunajská StredaZáznam semifinálového utkání fotbalového Tipsport Malta Cupu

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: NHL All - Star Game 2020

   13:05

   Fotbal: FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava

 • Nova Sport 2

  • 23:55 05:00

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   09:00

   Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   10:45

   Marek Hyka – Hlavou dolů (2)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   13:00

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   13:30

   World Rookie Tour - Part 2

Celý Program