Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 9. 2018
Hokejbal Mistrovství světa

Turnaj v ráji, kde se ztrácí letadla: Veteráni se chystají na Bermudy!

Bermudy
Zdroj: Twitter

Sport v tropickém ráji? To je hokejbalové hřiště v Bermudách, kde se hraje celosezonní soutěž a teď se mezi mantinely nad Atlantským oceánem postaví ti nejlepší hokejbalisté v kategorii masters. Už v září se na tomto jedinečném místě hraje mistrovství světa veteránů, kde nebude chybět ani český tým.

Hokejbal je sportem, který se rozrůstá napříč světem. Na mezinárodních turnajích patří ke špičce stále Česká republika, Slovensko či Kanada. Týmy však mají i země jako Indie, Řecko, Portugalsko, či tak exotické končiny, kterými je třeba Haiti či Kajmanské ostrovy.

 

 

Opomenout nemůžeme ani Bermudy, kde se však hraje i celosezonní soutěž. Teď chystají na svém stadionu, který je bezesporu tím nejzajímavějším na světě, mistrovství světa veteránů. "Hráči přes den odehrají zápasy, potom si mohou vychutnat krásný výhled a pokojnou atmosféru při západu slunce. Toto budou rozhodně jedny z nejpamátnějších mistrovstvích světa v historii mezinárodního hokejbalu," uvedl pro The Royal Gazette prezident mezinárodní hokejbalové federace ISBHF George Gortsos. 

 

17

GALERIE: Hokejbalový ráj? Tento stadion na exotických Bermudách!

Zdroj: Twitter

Bermudy hokejbal

Hodnocení:

 

Tato destinace je pro účastníky šampionátu, ale i pro všechny, kteří na Bermudy jedou, zajímavá mimo stadion na neobvyklém místě i tím, že jde o oblast, kde je obávaný bermudský trojúhelník.

 

Bermudský trojúhelník
Zdroj: Twitter

 

Jinak se mu přezdívá také ďáblův trojúhelník a jde o oblast (vyznačená je na obrázku výše), kde se ztratilo mnoho lodí i letadel. Názory lidí na toto téma se různí. Někteří říkají, že jde o pouhou náhodu, část vědců se domnívá, že to způsobují určité typy vln, které se v této oblasti objevují.

 

Jsou ale i tací, kteří si myslí, že v oblasti operují tajné vládní organizace či dokonce UFO a ti podle nich stojí za všemi tragédiemi, které se v oblasti bermudského trojúhelníku staly.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:55 17:10

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   20:50

   NHL – akce měsíce

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:05 19:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   19:05

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   19:35

   NBA – akce měsíce

   19:40

   Magazín NBA Action (29)

   20:10

   Ligue 1 Preview (33)

   20:40

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

Celý Program