MLS is back

Turnaj MLS zná všechny postupující, LA Galaxy končí poslední ve skupině

Cristian Pavón z LA Galaxy
Publikováno 24. 7. 2020

Noc ze čtvrtka na pátek přinesla poslední zápasy základních skupin turnaje MLS is back. Do akce šly oba týmy z Los Angeles. Galaxy remizovali s Houstonem, což znamená konec obou těchto celků na turnaji, zatímco Portland si remízou s Los Angeles FC pojistil první místo ve skupině a jeho soupeř postupuje z druhého místa.

Los Angeles Galaxy se utkali s Houstonem Dynamo a bylo jasné, že postoupit může maximálně jeden z nich. LA potřebovalo výhru o tři branky, aby postoupilo z tabulky třetích týmů, zatímco Houstonu by k postupu z této skupiny stačila jakákoliv výhra.

Houston se brzy dostal do vedení. Quintero z přímého kopu zakroutil míč do brány, a přestože se střela dala chytit, brankář Bingham se ani nepohnul.

Hráči LA byli častěji na míči, jenže dlouho se jim srovnat nedařilo. To změnil až v první minutě nastavení z penalty Cristian Pavón. Houston na pozdní gól už nestihl zareagovat, a remíza nakonec znamená, že oba týmy v turnaji končí.

Naopak dále pokračují zbylé dva týmy skupiny F. Za Portland Timber otevřel skóre již v sedmé minutě Niezgoda, ale Wright-Phillips a Kaye otočili stav zápasu ještě před přestávkou. V 77. minutě prováhal obrovskou šanci na srovnání Ebobisse, ale po závaru po rohovém kopu o čtyři minuty své zaváhání napravil a zařídil svému týmu bod za remízu 2:2.

Výsledky posledního hracího dne základních skupin:

Los Angeles Galaxy - Houston Dynamo 1:1 (0:1)
Branky: 90+1. Pavón z pen. - 17. Quintero

Los Angeles FC - Portland Timbers 2:2 (2:1)
Branky: 36. Wright-Phillips, 40. Kaye - 7. Niezgoda, 81. Ebobisse

Základní část turnaje skončila, ale zápasy vyřazovací části můžete opět sledovat na stanicích Nova Sportu a VOYO.

• MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

09:05 10:00