Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.10. 2016 08:17
tenis to je škoda

Turnaj mistryň bez největší hvězdy! Plíšková má o soupeřku méně

Karolína Plíšková a Serena Williamsová
Zdroj: Profimedia

Tenistka Karolína Plíšková bude mít na Turnaji mistryň o něco snažší práci. Pětinásobná šampionka turnaje Američanka Serena Williamsová se totiž odhlásila kvůli přetrvávajícím problémům s ramenem.

Turnaj mistryň vzdala už loni, kdy po šokující porážce na US Open předčasně ukončila sezonu a chtěla získat čas na vyléčení. Od New Yorku nehrála ani letos a nyní dala na radu doktorů a bude se věnovat léčbě bolavého ramena.

 

"Těšila jsem se do Singapuru na zápasy s nejlepšími hráčkami světa, ale od lékařů jsem dostala smutnou zprávu. Čeká mě léčení ramena a několik týdnů budu mimo kurt," řekla pětatřicetiletá dvaadvacetinásobná grandslamová šampionka. "Mám za sebou kvůli ramenu složitý rok a doufám, že se brzy vrátím," řekla Williamsová.

 

 

Williamsová letos odehrála pouze osm turnajů. Vyhrála Wimbledon a prohrála ve finále Australian Open i French Open. Poslední letošní zápas svedla s Karolínou Plíškovou, která americkou legendu vyřadila v semifinále US Open.

 

Poslední místo mezi osmičkou nejlepších hráček sezony zabere buď Britka Johanna Kontaová, Španělka Carla Suárezová nebo Ruska Světlana Kuzněcovová. Nejblíže postupu je Kontaová. Suárezová i Kuzněcovová si účast zajistí jen výhrou na turnaji v Moskvě, který Kontaová vynechá.

 

 

Kvalifikované už jsou spolu s Plíškovou Němka Angelique Kerberová, Rumunka Simona Halepová, polská obhájkyně titulu Agnieszka Radwaňská, Španělka Garbiňe Muguruzaová, Slovenka Dominika Cibulková a Madison Keysová z USA.

mm ČTK