podcenění situace

Obří risk má své následky! Boxeři se v Londýně nakazili koronavirem

Turecky boxer Batman Ciftci vs. belgický reprezentant Zakaria Bouhdi
Zdroj: Profimedia
Turecky boxer Batman Ciftci vs. belgický reprezentant Zakaria Bouhdi
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 26. 3. 2020
Téma:
box

Nezodpovědné počínání olympijského výboru má svou dohru. Na evropské boxerské kvalifikaci v Londýně se prý nakazili koronavirem tři členové turecké výpravy.

Olympijská boxerská kvalifikace v Londýně se konala i přes probíhající pandemii koronaviru. V době, kdy mnoho zemí Evropy přijalo preventivní opatření, Velká Británie laxně vyčkávala a kvalifikaci pořádala bez větších restrikcí. Až po zhoršení situace se arena uzavřela divákům a po třech dnech se turnaj předčasně ukončil už 16. března. Nicméně, zaspání má své následky.
 

„Bylo to nezodpovědné a výsledkem je, že tři z našeho týmu mají pozitivní test,“ uvedl prezident tureckého svazu Eyüp Gözgec. Koronavirem se měli nakazit dva boxeři a jeden trenér. Nicméně na turnaji bylo přes 350 boxerů z více než 40 zemí, a tak je možné, že turecká reprezentace nebude jedinou, kdo se v následující době ozve.„Byl jsem šokován, že zatímco celý svět přijímal extrémní opatření proti viru, pracovní skupina MOV a britská vláda umožnili turnaj začít, i když mnozí z nás se toho obávali,“ pokračoval prezident tureckého svazu pro birtský deník The Guardian.

Kvalifikace se zúčastnila i česká výprava. Bohužel, jediné vítězství si připsal Kevin Godla, nicméně i ten v druhém zápase podlehl. Kvalifikacím však není konec a přesunutím letních olympijských her na rok 2021 zůstává naděje! Avšak důležitější, než účast na hrách je zdraví všech přítomných sportovců.

Obavy o zdraví svých závodníků měl i prezident České boxerské federace Tomáš Kovács."Úplně mě šokovalo, že jsme byli na patře s výpravou Itálie. Nebyla žádná zdravotní kontrola, to nás všechny znervózňovalo. Neměli jsme roušky ani rukavice, jedině boxerské, to bylo všechno. V malých prostorech se mohlo pohybovat asi 600 lidí. Ze strany organizátorů to bylo opravdu nezodpovědné,“ uvedl pro slovenský deník Športky.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program