Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

UFC Gökhan Saki

"Turecký Tyson" míří do UFC! Jak zamíchá kartami legenda z K1?

Gökhan Saki
Zdroj: facebook

Stačí kvalitní postoj na špičku UFC? Otázka, na kterou brzy zjistíme odpověď, jelikož UFC podepsalo jednoho z nejlepších postojářů v těžších vahách. „Rebel“ nebo „Turecký Tyson“ tak zní přezdívky Gökhana Sakiho z jeho dob v kickboxu, kde dokázal knokautovat většinu svých protivníků. Do UFC míří tedy po delší době velké jméno a na jeho styl se již nyní těší řady fanoušků po celém světě!

MMA lze považovat za mistrovskou disciplínu v bojových sportech. Postoj, wrestling a boj na zemi jsou oblasti, které musí každý v UFC ovládat na vysoké úrovni. Pokud mu však jedna z nich tolik nejde, tak musí o to více excelovat ve zbývajících. Od Gökhana Sakiho se tedy čeká, že bude v postoji tak dominovat, že na zbylé disciplíny v zápasech ani nedojde.
 

 

Několikanásobný šampion v těžké a polo těžké váze v kickboxu již pověsil rukavice na háček. Ještě předtím se ale všem divákům zapsal do paměti díky svým bleskurychlým úderům, jimiž soupeře v těžké váze doslova zasypával. Saki se nespoléhá na jeden brutální úder, namísto toho raději volbu smršti úderů, po které se na nohách udrží jen ti nejlepší. Svůj styl jisto jistě nezapoměl a jeho rychlé kombinace budou nyní dělat problémy i profíkům z UFC.

 

 

Ovšem Saki se musí připravit na fakt, že oktagon není ring a pokud bude jeho soupeř chtít, rád si legendu vezme na zem. Nebude to ani velkým překvapením, jelikož šampion z K1 má zjevnou silnou stránku, ale i ta slabá se jeví velmi obdobně. Bude na jeho první soupeři v UFC, aby dokázal že MMA zápasníci jsou to nejlepší co bojové sporty mohou nabídnout a co víc, tak že UFC je tou nejvyšší ligou na kterou skvělý kickbox nestačí.
 

 

Sám Saki označil uzavření smlouvy s UFC jako: „nejlepší investici UFC od podepsání Conora McGregora“. No uvidíme, kam až do „turecký Tyson“ dotáhne. Nastoupit by měl do polotěžké váhy, kde na něj čekají jména jako „Shogun“ Rua, Jimi Manuwa nebo Alexander Gustafsson. Pokud se navíc Gökhan ukáže být více než jen velkým jménem, tak může případně v budoucnu srovnat síly s Jonem Jonesem nebo aktuálním šampionem Danielem Cormierem.

 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 03:30

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

   11:30

   NBA 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program