Tenis Australian Open

Plíšková zdolala Strýcovou. Ruce si podaly, ale úsměvy nerozdávaly

Karolína Plíšková a Barbora Strýcová

Osmifinále Australian Open proti sobě postavilo Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou. Šlo o očekávaný souboj a to nejen proto, že se v něm utkaly dvě Češky. Tyto hráčky spolu totiž nemají nejlepší vztah, jelikož u nich stále doznívá rozpor ohledně výměny trenérů. Na kurtu to však znát nebylo. Nakonec vyhrála Plíšková 2:1 na sety. A jak se rozloučily? Ruce si podaly, ale rychle šly od sebe a úsměvy rozhodně nerozdávaly.

Papírovou favoritkou byla Karolína Plíšková. Pro Strýcovou to byl ale důležitý zápas a byla na něj pořádně nahecovaná. Vždyť jí Karolína prakticky přebrala trenéra a Strýcová to brala jako podraz. Obě však před utkáním tvrdily, že mají stůl čistý a vše je zapomenuto.

Barbora Strýcová začala velmi bojovně a dobře. První set vyhrála v tiebreaku, ale Plíšková se postupně zvedala. Aktuálně světová šestka ve druhém setu vyrovnala, když ho vyhrála 6:3. Dominovala i ve třetím dějství zápasu, který začal až kolem 23. hodiny australského času. Plíšková nakonec vyhrála po setech 6:7, 6:3 a 6:2.

Když se na kurtu po utkání loučily, ruce si sportovně podaly. Strýcové výraz ale nebyl úplně přátelský. Jestli za to mohla špatná nálada po prohře, či dozvuky trenérských rošád, to ví asi jen ona sama.

"První set byl hodně vyrovnaný a vzal mi hodně energie. Nehrála jsem svůj tenis a musela se zlepšit a hrát důrazněji, což se mi od druhého dařilo. Soustředila jsem se na svůj servis a získala na úvod druhé sady pár rychlých brejků, což mi pomohlo. Myslím, že druhý a třetí set už jsem hrála fajn," řekla Plíšková na kurtu. Tu teď ve čtvrtfinále čeká světová jednička Simona Halepová z Rumunska.

• 01:30 02:05