Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.1. 2018 16:04
Tenis Australian Open

Plíšková zdolala Strýcovou. Ruce si podaly, ale úsměvy nerozdávaly

Karolína Plíšková a Barbora Strýcová
Zdroj: Profimedia
Karolína Plíšková a Barbora Strýcová

Osmifinále Australian Open proti sobě postavilo Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou. Šlo o očekávaný souboj a to nejen proto, že se v něm utkaly dvě Češky. Tyto hráčky spolu totiž nemají nejlepší vztah, jelikož u nich stále doznívá rozpor ohledně výměny trenérů. Na kurtu to však znát nebylo. Nakonec vyhrála Plíšková 2:1 na sety. A jak se rozloučily? Ruce si podaly, ale rychle šly od sebe a úsměvy rozhodně nerozdávaly.

Papírovou favoritkou byla Karolína Plíšková. Pro Strýcovou to byl ale důležitý zápas a byla na něj pořádně nahecovaná. Vždyť jí Karolína prakticky přebrala trenéra a Strýcová to brala jako podraz. Obě však před utkáním tvrdily, že mají stůl čistý a vše je zapomenuto.

 

 

Barbora Strýcová začala velmi bojovně a dobře. První set vyhrála v tiebreaku, ale Plíšková se postupně zvedala. Aktuálně světová šestka ve druhém setu vyrovnala, když ho vyhrála 6:3. Dominovala i ve třetím dějství zápasu, který začal až kolem 23. hodiny australského času. Plíšková nakonec vyhrála po setech 6:7, 6:3 a 6:2.

 

Když se na kurtu po utkání loučily, ruce si sportovně podaly. Strýcové výraz ale nebyl úplně přátelský. Jestli za to mohla špatná nálada po prohře, či dozvuky trenérských rošád, to ví asi jen ona sama.

 

"První set byl hodně vyrovnaný a vzal mi hodně energie. Nehrála jsem svůj tenis a musela se zlepšit a hrát důrazněji, což se mi od druhého dařilo. Soustředila jsem se na svůj servis a získala na úvod druhé sady pár rychlých brejků, což mi pomohlo. Myslím, že druhý a třetí set už jsem hrála fajn," řekla Plíšková na kurtu. Tu teď ve čtvrtfinále čeká světová jednička Simona Halepová z Rumunska.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:00 21:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Hokej: NHL – play-off

   23:45

   NHL – akce měsíce

   00:00

   Natural Track Luge - World Championship

   00:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

 • Nova Sport 2

  • 20:25 20:55

   Fotbal: Cesc Fábregas - záložník AS Monaco

   20:55

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   23:00

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:00

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

Celý Program