Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 9. 2018
fotbal astronomická suma

Tučné odstupné pro Jarolíma je nic proti tomu, co by dostal loni!

Karel Jarolím a Miroslav Pelta
Zdroj: Profimedia

Odvolaný trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím dostal "na rozloučenou" odstupné ve výši tří milionů korun, ale podle webu Sport.cz je to pakatel proti tomu, jakou částku by dostal, kdyby byl odvolán už v loňském roce.

Jarolím si za dva roky u českého nároďáku přišel na pěkné peníze. Měsíčně mu na účtu přistálo 640 tisíc a po odchodu je na tom ještě lépe. I když bývalý trenér přiznal, že by si zasloužil veřejnou popravu, dostal podle odstupné tři miliony korun.

Jenže když do reprezentace v roce 2016 přišel, s tehdejším předsedou Fotbalové asociace Miroslavem Peltou podepsal hodně velkorysou smlouvu, jak informoval Sport.cz.

Karel Jarolím a Miroslav Pelta
Zdroj: Profimedia Miroslav Pelta byl ke Karlu Jarolímovi hodně velkorysý

"Slíbil mi (Pelta), že mě nezastřelí ani v případě, že se s reprezentací neprobojuji na mistrovství světa 2018, protože za prioritu jsme si dali účast na EURO 2020," prozradil Jarolím, proč i v případě nezdaru mohl být relativně v klidu.

Reprezentace se ale díky nevydařenému utkání se Severním Irskem neprobojovala na světový šampionát v Rusku a Jarolím mohl být teoreticky odvolán už tehdy. To ale Pelta už dávno českému fotbalu nevládl a řešil tak maximálně to, jak si ustele ve vyšetřovací vazbě po aféře se státními dotacemi.

 

Čili odvolání Jarolíma bylo tehdy na Romanu Berbrovi, ale ten si dobře spočítal, že kdyby prostovlasého trenéra odvolal, musel by mu vyplatit přes dvanáct milionů korun! To by ale byla v době, kdy se nevědělo, jestli český fotbal nějaké peníze vůbec dostane, likvidační částka a tak si to Berbr raději rozmyslel.

 

Suma sumárum, nějaké tři miliony jsou proti tomu vlastně drobné...

mm TN.cz