nova sport play-off nhl

Tučňáci dotahovali marně. Šustr s Palátem pomohli srovnat sérii

Andrej Šustr
Zdroj: NHL media

Andrej Šustr konečně prolomil střeleckou smůlu v letošních bojích o Stanley Cup. Jeho gól do sítě Pittsburghu velkou měrou pomohl Tampě k vítězství a srovnání série na 2:2. O výhru se jednou asistencí přičinil i Ondřej Palát.

Byla to pořádná rychlost. Už po necelé půlminutě hry vypálil bombu od modré Hedman, puk těsně před gólmanem Murrayem tečoval Callahan a Tampa bleskově vedla.

Tenhle gól jako by předurčil další průběh zápasu. Na jednoho z hrdinů letošního play off se řítil útok za útokem, Pittsburgh se dostal ke slovu až ve čtrnácté minutě, jenže pro jejich útočné snažení neměl pochopení brankář Vasilevskij.

Zadařilo se ale na druhé straně kluziště. Brejk Lighting vyústil až v přesnou přihrávku Kučerova, který puk naservíroval před bránu přesně na hůl Andreje Šustra a ten jej nekompromisně zasunul za Murrayho, který už se nestihl ve své kleci přesunout.

Tampa byla při chuti, na další gól si ale musela počkat až do pětatřicáté minuty, kdy v přesilovce už na rozdíl tří branek zvýšil Drouin i s přispěním Ondřeje Paláta.. Za chvíli hráli přesilovku pro změnu Tučňáci, jenže ji nevyužili a krátce poté, co se Killorn vrátil z trestné lavice, udeřilo nad Pittsburghem počtvrté. Gólem si statistiky vylepšil Johnson.

Luxusní náskok před poslední třetinou vléval fanouškům Tampy do žil velké množství optimismu, ten jim v krevním řečišti však začínal pozvolna tuhnout už od druhé minuty posledního dějství, kdy snížil Kessell.

To už stál v brankovišti Pittsburghu Fleury, který si počínal lépe než jeho předchůdce a i díky němu nabrali Tučňáci druhý dech, což vyvrcholilo zkraje poslední desetiminutovky třetí části. Nejprve Malkin snížil na 4:2, v 54. minutě pak Vasilevsij jen vyrazil puk po tečovaném pokusu Shearyho a Kunitz snížil na rozdíl jediné branky. O vyrovnávací trefu se mohl dvě minuty před koncem postarat znovu Malkin, jenže na Vasilveskije si tentokrát nepřišel, a tak místo vyrovnaného stavu v zápase je vyrovnaný stav série.