Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tragédie záhadné zmizení

Tryskáč s posilou zmizel! Premier League se obává nejhoršího

Emiliano Sala
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Premier League a hlavně rodina fotbalisty Emiliana Saly se obává nejhoršího. Čerstvá posila klubu Cardiff City se vracela do Nantes rozloučit se s fanoušky. Salův soukromý tryskáč ale podle francouzských úřadů zmizel nad Normandskými ostrovy. Zda Sala přežil, není jisté.

Emiliano Sala ještě před pár dny bojoval s Mbappém o trůn nejlepšího kanonýra francouzské Ligue 1. I proto si ho vyhlédl Cardiff a argentinský kanonýr dostal příležitost zahrát si prestižní Premier League. Velšský klub vysázel na stůl 16 milionů eur (cca 400 milionů Kč), aby Salu získal.

14

GALERIE: Fotbalista Emiliano Sala zmizel se svým letadlem

Zdroj: Profimedia

Emiliano Sala

Hodnocení:


Jenže tři dny po podpisu smlouvy přišla děsivá zpráva. Sala se měl podle anglických médií vracet z Nantes do Cardiffu, kde se byl rozloučit s fanoušky západofrancouzského klubu a připravil věci na stěhování. Zpět do Cardiffu ale soukromé letadlo nedoletělo.


Podle francouzských úřadů byl ztracen kontakt s letadlem nad Normanskými ostrovy. Web BBC uvádí, že letadlo zmizelo z radaru v blízkosti majáku Casquets, který je nechvalně proslulý mezi námořníky jako místo mnoha vraků! Poslední kontakt byl zaznamenán 13 km severo-západně od Alderney. 


Sala strávil v Nantes čtyři sezony, během nichž nasázel 40 gólů ve francouzské Ligue 1. V poslední sezoně stihl 12 gólů jen za podzim. Sala se při svém angažmá ve Francii potkal i s Jaroslavem Plašilem, když hrál v sezoně 2014/15 za Bordeaux.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program