prezident predikuje

Amerika poslouchá Trumpa: Ten naznačil NHL a NBA, že je konec!

Donald Trump na stadionu
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 17. 3. 2020
Téma:
NHL

Zámořské soutěže jsou stejně jako ligy na mnoha dalších kontinentech přerušené či odkládají svůj start. Prezident Spojených států nyní vydal doporučení, aby lidé omezili sociální kontakt až do pominutí pandemie, které očekává v polovině léta. To by mohlo přinést některým sportům zdrcující scénář.

Například komisař NHL Gary Bettman prohlásil, že jeho vůlí je soutěž dohrát a udělit Stanleyův pohár. Týmy proto dostaly doporučení, aby byly připraveny, že se může dohrávat i v červenci. Ani to však nemusí být pravda.

 

Na meetingu v Bílém domě prohlásil prezident USA, aby se lidé zdrželi po dobu pandemie sociálního kontaktu. Vydal sadu doporučení a odmítl prozatím celostátní kartanténu. Na adresu toho, kdy očekává uklidnění situace, odpověděl, že by to mohlo být v červenci či srpnu.

Co by to znamenalo pro sportovní svět? Hokejová NHL by tedy potřetí v historii nepoznala šampiona, podruhé by za to mohla virová epidemie. Opatření zvažuje i basketbalová NBA, která byla navíc zasažená nakažením dvou hráčů.

 

Stojí také lakrosová NLL a nehraje se ani fotbalová MLS, která stihla jen úvodní dvě kola. Začátek ligy se prodlužuje i u baseballové MLB a rovněž liga amerického fotbalu (NFL) musí odložit své premiérové duely.

V tomto případě by se fotbalové i baseballové sezóny výrazně smrskly, u basketbalu, hokeje či lakrosu by se jednalo s největší pravděpodobností o úplný konec.

 

V pondělí také zasedali činovníci hokejové AHL. Farmářská liga oznámila, že návrat na led bude možný nejdříve v květnu a vyzvala kluby k tomu, aby vypomohly hráčům s návratem do jejich domoviny.

Pokud by se slova Donalda Trumpa naplnila, znamenalo by to pro sportovní svět velkou ztrátu. Celoroční snaha o dosáhnutí vysněného cíle by byla pryč. Rovněž vracet se do rozjeté sezóny po skoro půl roce by bylo vážně obtížné.

 

Nicméně, zdraví je rozhodně víc než veškeré metály.

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 17:00

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   21:15

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program