Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.1. 2018 12:06
čistka nové koště v akci

Trpišovský začal úřadovat. Dva hvězdní cizinci ve Slavii končí!

Halil Altintop
Zdroj: Profimedia
Halil Altintop

Jeden odehrál 93 zápasů za Ukrajinu a ve své zemi je fotbalovou ikonou. Druhý má zase na kontě 38 utkání v dresu Turecka. Ani to ale nezachránilo ve Slavii Ruslana Rotaně a Halila Altintopa. Po půl roce bídy oba končí a musí si hledat nové angažmá.

Ve středu odpoledne slávisté zahájí zimní přípravu. Do ní už nenastoupí trojice Ruslan Rotaň, Halil Altintop a Dušan Švento, „Všichni tři mají svolení hledat si angažmá a jedná se o jejich konci v klubu,“ vysvětlil tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.


Naopak z hostování v Mladé Boleslavi se vrací Ruslan Mingazov a do tréninku s A-týmem se zapojí hned čtveřice mladých hráčů. Vedle Pavla Buchy, který za A-tým nastoupil například v rumunské Craiovii, také Václav Pardubskýa Vojtěch Mareš. Ti během podzimní části hostovali na Žižkově.

Ruslan Rotaň
Zdroj: ČTK

Dalším mladíkem v přípravě je Jan Vejvar a na soustředění ve Španělsku by měl áčko doplnit také teprve šestnáctiletý mládežnický reprezentační gólman Jakub Markovič. Takhle začíná úřadování trenéra Jindřicha Trpišovského a sportovního manažera Jan Nezmara. Nadbyteční staří fotbalisté končí. Fotbalisty Slavie čeká před startem jarní sezony na dvě zahraniční soustředění.


Příprava v Praze bude probíhat velmi krátce. Ve středu je na programu první společný trénink, během čtvrtka všichni hráči absolvují fyzické a zátěžové testy a v pátek po tréninku sešívaní naberou směr Španělsko, kde je čeká desetidenní kondiční soustředění. Ještě před soustředěním tým doplní také Danny, Simon Deli a Michael Ngadeu.

ram TN.cz