Šetří opory

Slavia zcela ovládla vršovické derby. Bohemians nasázela čtyři góly

Josef Hušbauer se raduje z gólu

Ve velkém se rozhodl zamíchat se sestavou. Trenér Slavie Jindřich Trpišovský poslal do duelu sedmého kola Fortuna ligy proti Bohemians Praha 1905 oproti úternímu zápasu s Kluží deset nových hráčů. Zůstal pouze stoper Ondřej Kúdela. A náhradníci sešívaných v Edenu ukázali, že jsou hodně silní. Ve vršovickém derby porazili Klokany 4:0.

Nic nenechal náhodě. Trpišovský moc dobře ví, že Slavia je velmi blízko účasti v Lize mistrů. Z Rumunska si odvezla výhru 1:0, a proto se rozhodl šetřit své opory. Jen na tribuně zůstali třeba Souček, Coufal nebo Stanciu. Naopak šanci dostali jiní, třeba osmnáctiletý brankář Markovič či útočník Stanislav Tecl, který nehrál jedenáct měsíců kvůli zranění kolene.

Slavia šla do vedení už v 9. minutě, kdy se z přímého kopu nádherně trefil Josef Hušbauer. Po změně stran pak přišel druhý gól, o který se postaral Michal Frydrych, jenž si našel míč po rohovém kopu. Třetí gól přidal Kúdela. A to běžela teprve 56. minuta.

Slavia jasně dominovala a navíce se po necelé hodině hry vykartoval Kamil Vacek a hosté dohrávali o deseti. Poslední gól přidal už v nastaveném čase Ibrahim Traoré.

Pražský velkoklub díky výhře pojistil své postavení na čele ligové tabulky. Vzhledem k zaváhání Jablonce má nyní náskok na druhý tým šest bodů. V neděli ale hraje Plzeň, která se v případě výhry posune právě před Severočechy. Bohemians Praha 1905 zůstávají jedenáctí.

Sobotní výsledky 7. kola Fortuna ligy:

Slavia – Bohemians 4:0 (9. Hušbauer, 49. Frydrych, 56. Kúdela, 90.+1 Traoré)

Zlín – Karviná 1:4 (90.+2 Jiráček – 11. Bukata, 59. Hanousek, 64. Petráň, 77. Puchel)

Příbram – Jablonec 4:0 (31. a 74. Michal Škoda, 3. Soldát, 70. Rezek)

17:20

FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)