Aktualizováno 5.5. 2016 08:42
video play off nhl

Trojka Pittsburghu ničí Ovečkina, Penguins vedou už 3:1 na zápasy

Matt Murray
Zdroj: NHL media
Matt Murray

Pittsburg jede a nejlepší tým základní části NHL je na pokraji vyřazení. A není za tím ani tak Sidney Crosby. Hrdinou série je gólmanská trojka Matt Murray! I díky němu vyhráli Penguins čtvrtý zápas 3:2 v prodloužení a vedou už 3:1 na zápasy.

Murray začínal odchytal v základní části pouhých 13 zápasů, v play off už ale září právě on. Týmový jednička Marc-Andre Fleury dokonce podotkla, že bude akceptovat pozici náhradníka. Tak hodně si svými výkony řekl Murray o důvěru.

Na trojce Pittsburghu si i ve čtvrtém utkání vylámal zuby Alex Ovečkin, ten ve čtyřech utkáních skóroval jen jedinkrát. Murray kryl 33 ze 35 střel Washingtonu. A tak vše doháněli obránci a útočníci ze čtvrté formace. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, v němž vyrobil obří chybu bek Washingtonu Mike Weber.


Patrik Hornqvist s nabídnutou pozicí neváhal a už svým pátým gólem v letošním play off stanovil konečný výsledek zápasu na 3:2. Capitals jsou pod tlakem. Pokud budou chtít jít dál, musí svého rivala porazit třikrát v řadě.

ram TN.cz