Tomáš Souček v dresu West Hamu
Richard Wagner
Aktualizováno 23:18
9.2. 2021 22:59

Fotbalisté West Hamu i s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v sestavě končí v FA Cupu. Na Old Trafford prohráli až v prodloužení. Končí také Matěj Vydra s Burnley.

Oba čeští fotbalisté odehráli za Kladiváře celý zápas. Ani jejich výkon ale na postup nestačil. Po devadesáti minutách svítil na tabuli stav 0:0. Několikrát se skvěle vytáhl brankář Fabianski.

O výsledku rozhodlo nakonec až prodloužení, ve kterém se prosadil ve výborné formě hrající záložník Scott McTominay, který po rychlém kontru využil zmatků ve vápně a utěšenou bombou skóroval. Byl to pro něj třetí gól v řadě.

Manchester nakonec dokráčel k vítězství. Pět minut před koncem prodloužení mohl srovnat Benrahma, avšak zblízka trefil jen gólmana Hendersona.

Účast Tomáše Součka v zápase byla nejsitá. Jeho červenou kartu proti Fulhamu ale nakonec komise odvolala:

Končí také Vydrovo Burnley. Český útočník odběhal 74 minut. V prvním poločase si dokonce málem vstřelil vlastní gól, když po rohu nasměřoval míč na svou bránu, ale Burnley zachránil reflexivní zákrok Peacocka-Farrella.

V tu dobu už Vydrův celek prohrával po bleskové akci, kterou zakončil zblízka Surridge. Český forvard poté mohl vyrovnat, ale jeho ránu na bližší tyč vyrazil Begovič.

Neujaly se ani další šance The Clarets, a tak přišel trest. V 87. minutě byl ve vápně faulován agilní Surridge a nařízenou penaltu proměnil Stanislas, který dal pečeť na postup Bournemouthu.