tipsport extraliga

Třinecká série proher pokračuje. Oceláři dostali šest gólů v Olomouci

Aktualizováno 20:59
28.12. 2020 19:37

Hokejisté Třince vstoupili do sezony fantastickou sérií výher, ale nyní se jejich náskok na prvním místě extraligy tenčí, jelikož prohráli čtyři zápasy v řadě. Jejich nejnovějším řemožitelem se stala Olomouc. Naopak Mladá Boleslav bodovala již pošesté za sebou a vyhoupla se na třetí místo.

Oceláři Třinec měli neuvěřitelný začátek sezony, když bodovali ve dvaceti úvodních utkáních, z nichž jen třikrát prohráli. Teď se však mince obrátila a Slezané prohráli již čtvrtý zápas v řadě.

Olomouc se první třetině dostala do vedení 2:0, to ale hosté ještě před přestávkou stihli srovnat. Další dva góly dala Olomouc i v druhé části a tentokrát bez odpovědi.

V třetí třetině zvýšil Kucsera na 5:2 a hosté díky Matěji Stránskému snížili, ale při hře bez brankáře se Oceláři dočkali pouze trefy do jejich opuštěné klece a z Olomouce odjíždějí s prohrou 3:6. Tým z Hané díky třem bodům poskočil z dvanáctého místa na desáté.

Třetí výhru v řadě a již šestý zápas s bodovým ziskem za sebou zaznamenali Bruslaři z Mladé Boleslavi. Do středních Čech přijela Kometa Brno, kterou deptal brankář Růžička.

Gólman Mladé Boleslavi pokryl všech 20 střel soupeře a střeleckou převahu domácí přetavili ve tři góly z 41 střel. Bruslaři si tak připsali výhru 3:0 a na první Třinec ztrácí už pouze pět bodů.

Výsledky pondělní extraligy:

Mladá Boleslav - Kometa Brno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 23. Alderson, 43. a 60. Šťastný

Olomouc - Třinec 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
Branky: 6. Knotek, 11. Tomeček, 30. Knotek, 31. Ondrušek, 45. Kucsera, 58. Kolouch - 16. Jaroměřský, 17. a 51. Stránský

Sparta Praha - Vítkovice 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 4. Rousek, 21. Horák, 51. Sukeľ, 60. Pech - 42. Fridrich

České Budějovice - Karlovy Vary 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
Branky: 12. a 54. Doležal, 56. Pýcha - 19. Koblasa, 26. Kohout, 28. Flek, 33. Lauko

Litvínov - Plzeň 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 9. Rob, 50. Suchý, 57. Straka

Mountfield HK - Liberec 2:3 po nájezdech (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 6. Lev, 30. Blain - 5. Musil, 24. Lenc, rozh. náj. Vlach

Pardubice - Zlín 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 12. a 21. Poulíček, 43. Rohlík, 44. Kolář, 50. Mandát - 34. Kubiš, 52. Dufek

• NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

04:05 06:45