Třinec zvítězil gólem dvě sekundy před koncem, derby ovládlo Dynamo

Radost hokejistů Třince
Skok Aleš
Aleš Skok
17.2. 2021 20:58

Hokejisté Sparty napravili zaváhání z posledního kola a opět jsou na vítězné vlně. Tentokrát to odnesl Liberec. Třinec se ho ale stále drží na rozdíl dvou bodů, když porazil Plzeň gólem dvě sekundy před koncem. Hrálo se také východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Domácí zvítězili gólem, který dali minutu a půl před koncem.

Sparta zajížděla do Liberce, kde nakonec zvítězila 5:2. Nicméně ještě po dvou třetinách byl stav nerozhodný 1:1. Nakonec díky parádní třetí třetině a dvěma gólům Tomáška zvítězili Pražané o tři branky a nadále vedou extraligovou tabulku. Liberec je čtvrtý.

Třinec ve Werk aréně přivítal Plzeň a nebyl to pro něj jednoduchý zápas. Po 40 minutách prohrával 1:2, ale díky třetí třetině bere tři body. Dvě sekundy před koncem rozhodl Tomáš Marcinko. Oceláři tak nadále ztrácí na první Spartu dva body, ale mají zápas k dobru. Plzeň je šestá.

Hodně sledované bylo východočeské derby mezi Pardubicemi a hradeckým Mountfieldem. Už to vypadalo na dělbu bodů, ale minutu a půl před koncem vstřelil rozhodující gól Dynama Anthony Camara.

V krizi nadále pokračují České Budějovice. Tentokrát prihrály na ledě Vítkovic 3:5. Rozhodla druhá třetina, kterou ostravský celek ovládl 4:0. Motor je tak nadále o devět bodů poslední a Vítkovice desáté.

V dalších zápasech doma uspěly Karlovy Vary, které v nájezdech přetlačily Kometu Brno, Zlín překvapivě zdolal Mladou Boleslav a Olomouc udolala Litvínov.

Středeční výsledky Tipsport extraligy:

HC Olomouc - HC VERVA Litvínov 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)
Branky: 2. Klimek (Kunc, Nahodil), 2. Handl (Strapáč, Ostřížek), 9. Kolouch (Ondrušek), 28. J. Knotek (Bambula) – 3. Irving (M. Havelka, L. Stehlík), 24. M. Hanzl (Irving, Jarůšek), 39. P. Zdráhal (Jarůšek).

PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 9. Řezníček (Gazda), 25. Köhler (Sebera), 56. Dufek (Gazda, Žižka) – 24. Ševc (Šťastný, A. Zbořil), 60. Šťastný (Ševc).

HC Vítkovice Ridera - Madeta Motor České Budějovice 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)
Branky: 2. M. Kalus (Koch), 25. J. Mikyska (Svačina), 29. L. Krenželok (Lakatoš), 31. Dej (Gewiese), 36. R. Černý (Dej) – 12. D. Voženílek, 47. Holec (Z. Doležal), 60. Holec (D. Voženílek, Jonák).

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 4. Marcinko (Rodewald, Kurovský), 43. Rodewald (Roman, Gernát), 60. Marcinko (Rodewald, Martin Růžička) – 24. Pour (Kodýtek), 31. Kvasnička (Dočekal, Přikryl).

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:4 s.n. (2:2, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. Kohout (Koblasa, Černoch), 4. Koblasa (Kohout), 29. Kohout (Koblasa, D. Mikyska), 38. T. Rachůnek (Flek), rozh. náj. T. Rachůnek – 9. Mueller (Zaťovič, Holland), 12. Bondra (Svozil), 22. Vincour (Rákos, Gulaši), 50. P. Holík (Mueller, Zámorský).

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 2:5 (1:0, 0:1, 1:4)
Branky: 11. Gríger (J. Vlach, Rosandić), 50. Lenc (Birner) – 37. Sobotka (Horák, Tomášek), 45. Košťálek (Tomášek), 51. Tomášek (Sobotka), 56. Tomášek (Kudrna, Rousek), 59. Pech.

HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Branky: 12. A. Kosticyn (Mikuš, R. Kousal), 18. T. Zohorna (Mikuš), 43. Ďaloga (O. Roman, A. Kosticyn), 59. Camara (T. Zohorna, R. Kousal) – 5. Cingel (Lev, Šalda), 6. V. Růžička (Koukal), 28. Blain (Kevin Klíma, Smoleňák).