Třinec přerušil sérii proher. Sparta si pohlídala první místo

Hokejisté Sparty se radují
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Aktualizováno 20:40
15.1. 2021 20:31

Třinec využil domácího prostředí, v kterém hrál díky odloženému zápasu v Hradci Králové. Oceláři po čtyřech prohrách získali tři body a drží se na třetím místě extraligy. V jejím čele je Sparta, která si poradila s Litvínovem.

Pražská Sparta potvrdila roli lídra ligy na severu Čech s Litvínovem. Domácí šli do vedení po gólu Hübla, ale Pražané díky Řepíkovi a Tomáškovi otočili průběh utkání ještě před první přestávkou.

V druhé části se oba týmy prosadily dvakrát, takže do poslední periody se šlo za otevřeného stavu. Verva se v závěru snažila o vyrovnání při hře bez brankáře, ale Sparta toho využila a Kudrna gólem do prázdné brány upravil na konečných 3:5.

Čtyřzápasovou šňůru bez bodu přerušili třinečtí Oceláři domácí výhrou nad Hradcem Králové. Jejich vzájemný zápas se měl hrát v Hradci již ve čtvrtek, ale kvůli díře v ledu bylo utkání odloženo.

Takhle nezvyklou situaci komentoval útočník Hradce Jakub Lev:

Zápas v náhradním termínu lépe vyšel Slezanům. V druhé třetině sice hosty poslal do vedení Perret, ale domácí odpověděli góly Kovařčíka, Gernáta a Stránského. V třetí části už žádný gól nepadl, takže Třinec slavil výhru 3:1.