Zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
Bratři Kovařčíkové (Třinec) se radují z gólu.
Skok Aleš
Aleš Skok
15.12. 2020 20:49

Další kolo má na programu také nejvyšší česká hokejová soutěž. Třinec se utkal ve slezském derby s Vítkovicemi a totálně je rozebral. Podobně si zápas užil Liberec, který nedal šanci Varům. Sparta si na svém ledě poradila s posledními Českými Budějovice a Plzeň neuspěla ve Zlíně.

Obrovský debakl utrpěli hokejisté Vítkovic na ledě zatím suverénního Třince. O osudu utkání bylo rozhodnuto po 25. minutách hry, kdy domácí vedli 4:0. Nakonec přidali ještě dvě branky a zvítězili tak jasně 6:0.

Rozjetá Sparta přivítala v O2 Aréně zatím výsledkově se trápící České Budějovice. Pražané rozhodli ve druhé třetině, kdy odskočili do vedení 2:0. Hosté už pouze snížili zásluhou Karla Plášila. Sparta bodovala naplno už popáté za sebou.

Nedařilo se Plzni. Ta byla v zápase s předposledním Zlínem jasným favoritem. A ačkoliv vedla po první třetině 1:0, musela nakonec skousnout porážku 1:2.

Gólově bohatá první třetina byla k vidění v Liberci. Domácí v ní přestříleli Karlovy Vary 4:2 a celý zápas nakonec ovládli v poměru 7:3! Hattrickem a jednou přihrávkou se na vítězství podílel Adam Musil.

Litvínov doma nestačil na Pardubice, které potvrzují vzrůstající formu. Nakoenc berou dva body za vítězství 2:1 v nájezdech. Sérii čtyř porážek přerušila brněnská Kometa, která uspěla 4:1 v Olomouci. A možná trošku překvapivě Moutfield doma podlehl Mladé Boleslavi 3:4.

Úterní výsledky Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Branky: 6. M. Stránský (Gernát, Martin Růžička), 10. Hrňa (Martin Růžička, Gernát), 23. O. Kovařčík (Kurovský, Kundrátek), 25. Martin Růžička (Kundrátek, P. Vrána), 37. Hrehorčák, 45. Hrňa (Gernát, M. Stránský).

HC Sparta Praha - Madeta Motor České Budějovice 2:1 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 28. Buchtele (Němeček, Tomášek), 31. Tomášek (Buchtele, Kudrna) - 42. Plášil (Suchánek, Forman).

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 33. Honejsek (Poletín), 37. Vopelka (Žižka, Kubiš) - 17. Kracík (Čerešňák).

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 7:3 (4:2, 1:0, 2:1)
Branky: 4. T. Rachůnek (Rosandič, Havlín), 6. P. Jelínek (A. Musil, Havlín), 10: P. Jelínek (Pekař, J. Vlach), 17. A. Musil (Filippi, Birner), 24. D. Špaček, 50. A. Musil (Filippi, Birner), 52. A. Musil (Birner) - 4. Flek (Hladonik, Graňák), 10. T. Mikúš (M. Kadlec, O. Beránek), 50. Černoch.

HC VERVA Litvínov - HC Dynamo Pardubice 1:2 sn. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. M. Hanzl (Ščotka, P. Svoboda) - 14. Rohlík (Holland, Anděl), rozh. náj. Mikuš.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 20. Škůrek (Bambula, Švrček) - 18. L. Horký (Vincour, Freibergs), 22. Mueller (F. Král), 45. F. Král (Kunc), 58. Schneider.

Moutfield HK - BK Mladá Boleslav 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 23. Hronek (Kevin Klíma), 36. Smoleňák (Koukal, Hronek), 56. Perret (Jank, Kevin Klíma) - 12. R. Zohorna (Kotala, Allen), 22. J. Stránský, 26. Flynn (Najman), 47. Cienciala (Šidlík, J. Stránský).