Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Slavia vs. fanoušci

Třikrát a dost?! Odpálí Škoda válku mezí Slavií a fanoušky?

Milan Škoda
Zdroj: Profimedia/Reprofoto Nova Sport

Hodně těžkou hlavu má při skládání sestavy na dnešní velké derby mezi Spartou a Slavií trenér hostů Jindřich Trpišovský. Nejcitelnější je pro něj hrozící absence kanonýra Milana Škody, kterého navíc zranili vlastní fanoušci. Bude to pověstná poslední kapka, která rozpoutá válku mezi klubem a jeho příznivci?

Předně je třeba říct, že Slavia si na dobrých vztazích s fanoušky dlouhodobě zakládá. "Spolu jsme silnější", tak zní hlavní motto sešívaných, kteří na něm mají postavenou marketingovou strategii klubu.

Jenže i když se vedení snaží vycházet svým "tifosi" maximálně vstříc, druhá strana jim to vrací hodně problematickou cestou. Jistě, podpora Tribuny Sever je doslova elektrizující a naposledy třeba dotlačila hráče k obratu s Olomoucí, ovšem má to háček.


Po třetím gólu Slavie se totiž někteří příznivci červeno-bílých radovali tak neukázněně, že svalili reklamní panel na klíčového útočníka Milana Škodu. Ta scéna byla v první chvíli skoro úsměvná, avšak pro Slavii má nedozírné následky.

Škoda se totiž zranil, záhy musel střídat a velkou část týdne trénoval jen individuálně. Jeho start v dnešním veledůležitém derby na Spartě je tak značně nejistý, což je vskutku tvrdá rána, navíc "z vlastních řad".

Ještě víc zarážející je ale fakt, že je to v této sezoně už POTŘETÍ, co musí Slavia řešit nečekaný problém, který jí způsobili vlastní fanoušci.
 


Poprvé se tak stalo v případě letní posily Halila Altintopa, jenž po remízovém derby s Bohemians hodil fanouškům do kotle svůj dres. Ten mu byl však okamžitě vržen zpátky, což pro současného fotbalistu Kaiseslauternu byla obří potupa. Po utkání se ho tak inhed zastal šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. "Z chování vůči Halilovi jsem znechucen. Pro tyhle fanoušky fotbal neděláme!" hřímal tehdy boss sešívaných.

Snad ještě víc ho ale nadzvedla situace po pohárovém postupu přes Třinec, kdy slávistě přišli pod kotel svých nejvěrnějších k tradiční děkovačce. A to včetně akvizice ze Slovenska Miroslava Stocha, který ještě podobu děkovačky neznal, a jeden z příznivců mu předříkal starou verzi, kde jsou slova "Smrt Spartě". Zradu netušící Stoch je v klidu zazpíval a pak byl za to popotahován disciplinárkou...
 


"Klub pevně stojí za Miroslavem Stochem. Nebyl v tom úmysl," hájil šikovného záložníka Jaroslav Tvrdík. Ironií osudu bylo, že Stocha naváděl stejný fanoušek, který mrsknul dres po Altintopovi...

V porovnání se zraněním Škody však oba tyto případy vypadají jako banality. Zvlášť když je derby pro Slavii jeden z klíčových soubojů sezony....

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:10 15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

   17:15

   Házená: Bergischer HC - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program