Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Slavia vs. fanoušci

Třikrát a dost?! Odpálí Škoda válku mezí Slavií a fanoušky?

Milan Škoda
Zdroj: Profimedia/Reprofoto Nova Sport

Hodně těžkou hlavu má při skládání sestavy na dnešní velké derby mezi Spartou a Slavií trenér hostů Jindřich Trpišovský. Nejcitelnější je pro něj hrozící absence kanonýra Milana Škody, kterého navíc zranili vlastní fanoušci. Bude to pověstná poslední kapka, která rozpoutá válku mezi klubem a jeho příznivci?

Předně je třeba říct, že Slavia si na dobrých vztazích s fanoušky dlouhodobě zakládá. "Spolu jsme silnější", tak zní hlavní motto sešívaných, kteří na něm mají postavenou marketingovou strategii klubu.

Jenže i když se vedení snaží vycházet svým "tifosi" maximálně vstříc, druhá strana jim to vrací hodně problematickou cestou. Jistě, podpora Tribuny Sever je doslova elektrizující a naposledy třeba dotlačila hráče k obratu s Olomoucí, ovšem má to háček.


Po třetím gólu Slavie se totiž někteří příznivci červeno-bílých radovali tak neukázněně, že svalili reklamní panel na klíčového útočníka Milana Škodu. Ta scéna byla v první chvíli skoro úsměvná, avšak pro Slavii má nedozírné následky.

Škoda se totiž zranil, záhy musel střídat a velkou část týdne trénoval jen individuálně. Jeho start v dnešním veledůležitém derby na Spartě je tak značně nejistý, což je vskutku tvrdá rána, navíc "z vlastních řad".

Ještě víc zarážející je ale fakt, že je to v této sezoně už POTŘETÍ, co musí Slavia řešit nečekaný problém, který jí způsobili vlastní fanoušci.
 


Poprvé se tak stalo v případě letní posily Halila Altintopa, jenž po remízovém derby s Bohemians hodil fanouškům do kotle svůj dres. Ten mu byl však okamžitě vržen zpátky, což pro současného fotbalistu Kaiseslauternu byla obří potupa. Po utkání se ho tak inhed zastal šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. "Z chování vůči Halilovi jsem znechucen. Pro tyhle fanoušky fotbal neděláme!" hřímal tehdy boss sešívaných.

Snad ještě víc ho ale nadzvedla situace po pohárovém postupu přes Třinec, kdy slávistě přišli pod kotel svých nejvěrnějších k tradiční děkovačce. A to včetně akvizice ze Slovenska Miroslava Stocha, který ještě podobu děkovačky neznal, a jeden z příznivců mu předříkal starou verzi, kde jsou slova "Smrt Spartě". Zradu netušící Stoch je v klidu zazpíval a pak byl za to popotahován disciplinárkou...
 


"Klub pevně stojí za Miroslavem Stochem. Nebyl v tom úmysl," hájil šikovného záložníka Jaroslav Tvrdík. Ironií osudu bylo, že Stocha naváděl stejný fanoušek, který mrsknul dres po Altintopovi...

V porovnání se zraněním Škody však oba tyto případy vypadají jako banality. Zvlášť když je derby pro Slavii jeden z klíčových soubojů sezony....

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   13:25

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program