Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.4. 2017 13:57
video o úctě ke starším

Tři žongly neuděláte! Jak trenér Rada sepsul novináře za kritiku?

Zdroj: Nova Sport

Novinář jde občas s kůží na trh a pokud napíše svůj názor, někdy trenéra naštve. Petr Rada po prohře Sparty v Jihlavě schytal kritiku. Hodně to v něm asi bublalo a tak když vyhrál nad Plzní, pořádně se rozjel.

Fotbalová trenéřina je ostře sledované řemeslo. Jste každý den na očích, nesete zodpovědnost za výkony týmu, obhajujete své činy. A když schytáte kritiku, musíte se s ní umět vypořádat. Petr Rada to udělal po svém. Rozhodně ústa nedržel a žurnalistu z deníku Sport sepsul...


Pavel Janega z Deníku Sport si dovolil napsat na konto Radovy trenérské filozofie, že je to zpátečka do 80-90 let, přidal zmínku o absenci jakéhokoliv herního systému a zmínil glosu o pokynech hrát po stranách.

Petr Rada
Zdroj: Profimedia

Článek se Rady dotkl. A tak při nejbližší příležitosti schytal novinář pořádnou sprchu.  "Myslím si, že dnes jsem žádnou chybu já neudělal. Pane Janega, věříte tomu?" začal své ohnivé vystoupení. "Jestli tady před sebou máte trenéra z pravěku, že má 20 let tyhle metody, že si to dovolíte napsat ve svém věku, mě to uráží!"


Anketa

Jste na straně trenéra Rady nebo novináře Janegy?

Hlasovalo 398 lidí.
Petr Rada byl nezastavitelný. Monolog v hlasitém projevu jel jak učitel od tabule přes tři minuty a žurnalista dostával další výchovné políčky. "Když půjdete ven, vezmete si balón, tak třikrát nedáte žongl! Třikrát ho neudržíte ve vzduchu. A vy mě budete urážet v novinách? Řeknu vám, že není žádná úcta k trenérům," tvrdil trenér Sparty.


Obhajoba to byla opravdu plamenná a na pár bonmotů se ještě bude vzpomínat. "Vy jste napsal, že za problém může Rada, že hráči nevědí, co mají hrát! Jak si tohle můžete dovolit? Mě by táta zbil, kdybych si dovolil někoho staršího takhle hodnotit!" poslal trenér Sparty další životní moudro.

Petr Rada
Zdroj: Profimedia

Petr Rada má prostě jasno. V křesle trenéra Sparty a po dlouhé fotbalové kariéře se prostě nenechá natírat. "Možná jsem na tu svou férovou dojížděl. Ale teď, skoro v 60ti letech už necuknu!"

ram TN.cz