třikrát nastoupil

Měsíc a konec? Dánský fotbalista by se z Barcelony mohl pakovat

Fotbalista Barcelony Martin Braithwaite
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 29. 3. 2020
Téma:

Dobrodružství dánského útočníka ve službách katalánského velkoklubu bude mít pravděpodobně jepičí život. Martin Braithwaite přišel do Barcelony na konci února, nicméně už teď se spekuluje, že by mohl z vedoucího týmu LaLigy zase brzy odejít. Zájem o jeho služby mají v Premier League i v italské Serii A. Otázkou však také je, kdy a jestli vůbec se fotbalové ligy po pandemii opět rozběhnou.

Příchod Braithwaita do Barcelony byl ve všech ohledech dost kuriozní, zejména proto, že dánský forvard přišel z Leganés až po skončení přestupového období.


Nicméně katalánský klub si zjednal za zvláštních podmínek výjimku a za 15 milionů liber přestup last minute uskutečnil.
 

Nicméně anabáze osmadvacetiletého fotbalisty v dresu Barcelony se možná brzy dočká konce. Hráč, který měl nahradit zraněného Ousmane Dembelého, se dobře nejevil už při úvodní představovačce a následně útočník zasáhl jen do třech utkáních.


 

Jeho další účinkování pak zhatila pandemie koronaviru a Braithwaite tak momentálně sedí doma se zamotanou hlavou. Rodák z Esbjergu sice do Barcelony přicházel s vědomím, že je pouhou „záplatou“ za zraněného hráče a v létě může odejít, přesto doufal, že si svými výkony řekne o významnější roli v týmu a v dresu katalánského velkoklubu vydrží déle.
 

Současná situace však nahrává spíš variantě, že by mohl opět měnit dres. Mezi nejvážnější zájemce o jeho služby patří Everton a West Ham, kde by se mohl setkat s českým fotbalistou Tomášem Součkem. Řeší se však také případný přesun do Itálie, kde zaujal FC Turín a Sassuolo.


 

Další průběh jeho sportovní kariéry však teď není momentálně v jeho rukách, stejně jako v rukách majitelů fotbalových týmů. Bude totiž záležet, zdali pandemie koronaviru ustoupí a fotbalové ligy se opět rozběhnou, aby případně stihly dohrát soutěže do 30. června, což by znamenalo, že by se výrazně neměnilo ani přestupového období.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program