blíží se konec šampiona?

Tři zápasy a dost! Neporažený Chabib promluvil o konci kariéry

Chabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia
Téma:
MMA

UFC šampion Chabib Nurmagomedov nikdy nepoznal přemožitele a naprosto dominuje lehké váze. Každým zápasem se zlepšuje, nicméně ani neporažený Dagestánec nemůže MMA vládnout do nekonečna. Sám přiznal, že se blíží konec jeho kariéry.

Jednatřicetiletý zápasník se bojovým uměním věnuje od svých osmi let. V MMA zvládl 28 vítězných duelů ve kterých zdolal jména jako Conor McGregor (22-4), Rafael dos Anjos (29-12) či Dustin Poirier (25-6-1NC). Ale i přes vydobytou pozici v UFC přiznal, že se pomalu blíží konec jeho profesionální kariéry.
 

Možná to tak bude. Jsou tu ti tři (soupeři) Ferguson, St.Pierre a Mayweather. Postavím se jim a pak můžu odejít jako nejlepší atlet historie,“ odpověděl dagestánský Orel na zvěsti o třech posledních zápasech kariéry v rozhovoru pro Submission Radio.

Zatímco duel s Fergusonem už zná svůj termín (18. duben), o zápasech se St. Pierrem a Mayweatherem se zatím jen spekulujue.

O ztrátě motivace do zápasů promluvil už koncem roku 2019 na tiskové konferenci v Moskvě. „Na začátku kariéry mi vítězství přinášela potěšení. V posledních letech vyhrávám jeden zápas za druhým. Upřímně mi to už nepřináší radost. Tedy s výjimkou toho jediného. Toho chlápka jsem zmlátil hrozně rád,“ odkazoval Chabib na zápas s McGregorem. Avšak při jmenování svých třech posledních soupeřů Irovo jméno nezmínil. Přitom svět MMA je zahlcen zprávami o jejich odvetě.

Pokud by opravdu během následujících dvou let odešel, byl by prvním zápasníkem v UFC, který ukončil kariéru bez porážky a s titulovým pásem. Nicméně na jeho skalp, čekají zástupy vyzyvatelů.

Obhajoby titulu, a i případný boxerský zápas s Floydem Mayweatherem by Chabibovi přinesly pořádný balík. Peníze se mu hodí, neboť po MMA kariéře se chce věnovat byznysu a své charitě.

Jestli má Chabib před sebou opravdu jen tři poslední zápasy se ukáže během následujících dvou let. V dubnu ho čeká obhajoba titulu proti Tonymu Fergusonovi a pak se uvidí, jestli se postaví někomu ze zbylých jmenovaných, či se uskuteční odveta s McGregorem.

Související témata:
DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program