Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2016 12:18
nova sport 2 to musíte vidět

Tři večery plné šipek! NOVA Sport nabídne o víkendu UK Open

Michael van Gerwen
Zdroj: profimedia.cz
Michael van Gerwen

Desítku nejlepších šipkařů světa čeká hodně náročný týden. Ve čtvrtek odehrají standardně zápas v rámci Premier League Darts, tentokrát v Exeteru, ale hned následující den se musí přesunout na UK Open, kde budou až do neděle bojovat o další cennou trofej. Oba turnaje vysílá živě stanice NOVA Sport 2.

Čtvrtek v šipkařském světě už neodmyslitelně patří Premier League Darts, kde je na pořadu páté kolo. V desítce nejlepších hráčů světa už pomaličku krystalizují hlavní favorité, kteří obsazují první čtyři příčky zajišťující postup do play off. Premier League je ale dlouhodobá soutěž, a tak musí favorité své pozice každý týden obhajovat, aby ukázali, že si postup opravdu zaslouží.


V pátém kole budou k vidění vzájemné souboje nejlepší čtyřky. Možná trochu překvapivě zatím vede tabulku Peter Wright, který zatím jako jediný neprohrál. Ve čtvrtek ho ale čeká těžké střetnutí se světovou jedničkou Michaelem van Gerwenem, který sehrál minulý týden vynikající utkání. Pro skotskou extravagantní ikonu to tak bude opravdová zkouška kvality.

„Souboj prvního s druhým vždy nabízí skvělou podívanou. Vedoucí Peter Wright minulý týden zachraňoval remízu na poslední chvíli, zatímco Michael van Gerwen překonal světový rekord v TV průměru na tři šipky. Je aktuálně ve své nejlepší formě a bude chtít jít do čela tabulky. Zápas bude zároveň opakováním finále z loňského UK Open, jehož letošní ročník nás čeká tento víkend“, hodnotí expert stanice NOVA Sport Pavel Korda.


Souboj třetího se čtvrtým proti sobě svede legendu Phila Taylora a Adriana Lewise. Oba mají zatím shodně po šesti bodech, a tak se ukáže, který z borců je ve větší formě. Tu v minulém kole ukázal zejména Phil, který dokázal porazit výborně hrajícího Davea Chisnalla. Přímý přenos z pěti šipkařských zápasů té nejvyšší kvality vysílá živě stanice NOVA Sport 2 a videoportál VOYO ve čtvrtek od 20:05. Turnaj komentuje Pavel Korda.
 

„V šipkovém kalendáři není kromě UK Open žádný jiný turnaj, ve kterém by nebyl známý kompletní hrací plán už před začátkem. Tím, že se po každém kole dvojice soupeřů losují, dochází často ke střetnutí favoritů už v raných fázích turnaje. UK Open zároveň dává šanci také amatérským hráčům, pro které je jedinou možností, jak se v oficiálním turnaji mohou utkat s těmi nejlepšími. To vše dělá z UK Open unikátní podívanou, kterou by si žádný fanoušek šipek neměl nechat ujít,“ říká o turnaji expert stanice NOVA Sport Pavel Korda.


UK Open neboli FA Cup šipek, jak je turnaji přezdíváno, začíná hned v pátek. Pro nejlepší desítku to ale nebude tak drastický přesun, protože Minehead, kde se turnaj hraje je od Exeteru vzdálen pouhou hodinu a půl. Šipkařská elita tak bude parádně rozehraná a připravená předvést ty nejlepší výkony. Obhájce titulu Michael van Gerwen získal loni svůj první titul na UK Open, když ve finále porazil Petera Wrighta. Stejně tak bude chtít vyhrát i letos a připsat si na konto i zajímavou výhru v hodnotě více než dvou milionů korun.


Celý turnaj vysílá živě stanice NOVA Sport 2 a videoportál VOYO. Turnaj komentují Jiří Pauzr, Radek Schulz a Pavel Korda.

 


Vysílací časy:
Pátek 

13:00 - 18:00 
20:00 - 00:05 
Sobota
13:55 - 18:00 
20:00 - 00:05 
Neděle
14:00 - 18:00 
20:00 - 00:05 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   03:45

   Element (385)

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 • Nova Sport 2

  • 23:45 01:30

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   01:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:05

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   09:00

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

Celý Program