Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 6. 2018
repre první tiskovka

Tři odmítli, Říha neváhal: Když to nikdo nechce, já to vezmu!

Miloš Říha
Zdroj: Profimedia
Miloš Říha

Novým trenérem hokejové reprezentace je oficiálně Miloš Říha. Ač sám moc dobře ví, že je až čtvrtým osloveným v pořadí, přijal nabídku s potěšením.

Tiskovku začal Miloš Říha úsměvně. „Mám doma knihu od Pata Rileyho, ten byl osmým asistentem u Lakers. A když se nedařilo, byli v krizi a nikdo nechtěl vzít zodpovědnost, tak vystoupil a řekl: "Když to nikdo nechce, já to vezmu!“

Tak nějak by asi rád viděl vývoj v hokejovém nároďáku. Na medaile ze světových klání se dlouhá léta čeká. Riley také přebral Lakers v bídě a v následných deseti sezonách čtyřikrát slavil triumf v NBA.


„Neměl jsem ani žádné proti, ta práce mě lákala. Je to poprvé, co jsem u repre, vždycky jsem byl jen v klubu,“ připouští Miloš Říha.
Zatím ale neví, kdo mu na střídačce bude pomáhat. „Čím kádr bude širší, tím rozhled bude lepší a bude to pro repre plus. Chtěl bych navázat na Josefa Jandače, bylo to na vysoce profi úrovni,“ pochválil svého předchůdce.


Jisté je jen jedno. Manažerem národního týmu, který bude otevírat dveře k jednáním, je bývalý reprezentant Kanady i Česka Petr Nedvěd.

 

ram TN.cz