Fotbal Seznam skandálů

Tři měsíce hrůzy trenéra Petržely: Tiskovka v tílku, soud a nehody!

Vlastimil Petržela
Zdroj: Profimedia
Vlastimil Petržela
Téma:

Vlastimil Petržela se po 90 dnech loučí s fotbalovým Zlínem. Za tuto krátkou dobu toho zkušený trenér ale stihl opravdu hodně. Upozornil na sebe třeba výrokem na adresu zlínského stopera nebo nátělníkem, který si vzal na tiskovou konferenci. Mimo jiné ale stihl stanout před soudem za vyhrožování a "přimotat se" do dvou automobilových nehod.

Zachránit Zlín v nejvyšší fotbalové lize. Tak zněl koncem února hlavní úkol, který čekal Vlastimila Petrželu v nové funkci. Přestože ho nakonec dokázal splnit, vedení "Ševců" ve středu oznámilo, že se s kontroverzním lodivodem dohodlo na ukončení smlouvy.

 

 

Ale že to s panem trenérem byla jízda!

 

Poprvé vyvolal pozdvižení jeho rozhovor po prohraném ligovém zápase s Plzní, když svérázně vysvětloval situaci před inkasovanou brankou. "Byla tam hrubá chyba toho černocha," neobtěžoval se v hlavě najít jméno konžského fotbalisty Jonathana Bijimineho.

 

Pomyslný palec dolů za svá slova dostal od některých afrických fotbalistů působících v české lize. Na sociálních sítích se proti Petrželovi postavil Ibrahim Traoré, toho času hráč Zlína, který sdílel jeho slova s popiskem "V Česku je normální takhle mluvit". Joel Kayamba, útočník Opavy, ho pak nazval "z*****synem".

 

Čtyřiašedesátiletý trenér se kritikou evidentně nenechal rozhodit a před mačem se Sigmou Olomouc ze sebe zase udělal hlavní hvězdu. V rozhovoru pro Deník Sport sebevědomě vyhlásil, že hanácký klub není dostatečně kvalitní, aby Zlín porazil. Použití psychologických zbraní mu ale moc nepomohlo a jeho tým ze zápasu odcházel s potupnou porážkou 1:4.

 

Posměšky sklidil i za úbor, který si vzal na tiskovou konferenci po posledním ligovém utkání. V tílku a slunečních brýlích vypadal spíše, jako by právě vyrážel na písčitou pláž.

 

 

Za zmínku stojí i to, že měl během angažmá v Baťově městě dvě autonehody. Portálu Seznam.cz na začátku května tvrdil, že byl v obou případech obětí. Společně s působením v Baníku se může pochlubit neobyčejnou bilancí sedmi nehod za dva roky.

 

Nedávno Petrželu dohnaly i hříchy z dob minulých. Šéf opavského fotbalového klubu Marek Hájek na něj podal žalobu za údajné vyhrožování. "Dej si pojistit rodinu," měl napsat do smsky Hájkovi loni v době, kdy Baník s Opavou soupeřil o postup do nejvyšší soutěže.

 

 

Petržela během své dlouholeté kariéry vedl mimo jiné Spartu, Slavii, Neftči Baku nebo Zenit Petrohrad. V Rusku dosáhl svých největších úspěchů, zároveň zde měl propadnout alkoholu a hazardním hrám.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: Die Eulen Ludwigshafen - THW Kiel

   13:05 14:30
   14:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   13:00 14:40
   14:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program