Skok Aleš
Aleš Skok, Zuzana Říhová
Aktualizováno 14:33
3.2. 2021 9:29

V Austrálii jsou v plném proudu přípravné turnaje před prvním grandslamem sezóny. V akci na třech rozdílných turnajích bylo už šest hráček, z čehož tři postoupily. Česká jednička Karolína Plíšková podlehla v osmifinále až 46. hráčce světa Danielle Collinsové. Do čtvrtfinále nepostoupila ani Petra Kvitová. Prohrála dramatický duel s Argentinkou Nadiou Podoroskou.

Boj loňských semifinalistek Roland Garros Kvitové a Podoroské skončil výhrou argentinnské hráčky. Kvitová po zisku prvníhé setu prohrála devět z deseti gamů a za stavu 1:3 si nechala promasírovat levou achilovku. Ve třetím setu už prohrávala 0:3, ale srovnala a set rozhodl tie-break. Kvitová v něm neudržela vedení 5:2, dva mečboly ještě odvrátila, ale při třetím poslala míč z forhendu do autu.

Plíšková začala zápas ziskem podání soupeřky, ale sama o servis přišla na 4:4 a za stavu 4:5 odvrátila setbol. V tie-breaku první sady vedla 2:1, ale pak ztratila pět výměn. I druhý set dospěl do zkrácené hry a Američanka v ní byla znovu odvážnější.

Úspěšný zápas má za sebou Markéta Vondroušová, která si poradila s Věrou Zvonarevovou. Zápas trval bezmála tři hodiny a nakonec se radovala rodačka ze Sokolova.

V prvním setu sice prohrávala 5:6, ale ruskou soupeřku nenechala dopodávat a tie break nakonec urvala na svou stranu. Druhá zkrácená hra už se Vondroušové nepovedla a bylo srovnáno na 1:1. Rozhodující sada šla ale opět na stranu české hráčky a ta se tak raduje z postupu do čtvrtfinále.

Nedařilo se Marii Bouzkové, kterou čekala nejtěžší možná soupeřka. Australská světová jednička v první setu nadělila Bouzkové kanára, ale druhý set šel na stranu Bouzkové. Třetí sadu brala ale Bartyová.

Druhý turnaj v Melbourne je Grampians Trophy, kde v prvním kole uspěla Barbora Krejčíková, která porazila Američanku Davisovou ve třech setech 6:4, 4:6 a 6:4. Naopak neuspěla Barbora Strýcová, která ve dvou sadách porazila Matteková-Sandsová. První kolo nevyšlo Kateřině Siniakové, která hrála s bývalou světovou jedničkou Němkou Angelique Kerberovou. Po vedlkém boji ale padla ve třech setech.

Posledním turnajem je Gippsland Trophy a ve třetím kole uspěla Karolína Muchová v souboji s Italkou Paoliniovou 6:2, 4:6 a 6:4.

V akci byl také Jiří Veselý, který utekl hrobníkovi z lopaty v souboji s Norem Casperem Ruudem. Utekl ze dvou mečbolů a nakonec zvítězil ve třech setech 5:7, 7:6 a 6:3.

• NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

04:05 06:45