Přípravné turnaje

Hvězdné české tenistky v Melbourne končí! Uspěl Veselý

Skok Aleš
Aleš Skok, Zuzana Říhová
Aktualizováno 14:33
3.2. 2021 9:29
Téma:

V Austrálii jsou v plném proudu přípravné turnaje před prvním grandslamem sezóny. V akci na třech rozdílných turnajích bylo už šest hráček, z čehož tři postoupily. Česká jednička Karolína Plíšková podlehla v osmifinále až 46. hráčce světa Danielle Collinsové. Do čtvrtfinále nepostoupila ani Petra Kvitová. Prohrála dramatický duel s Argentinkou Nadiou Podoroskou.

Boj loňských semifinalistek Roland Garros Kvitové a Podoroské skončil výhrou argentinnské hráčky. Kvitová po zisku prvníhé setu prohrála devět z deseti gamů a za stavu 1:3 si nechala promasírovat levou achilovku. Ve třetím setu už prohrávala 0:3, ale srovnala a set rozhodl tie-break. Kvitová v něm neudržela vedení 5:2, dva mečboly ještě odvrátila, ale při třetím poslala míč z forhendu do autu.

 

 

Plíšková začala zápas ziskem podání soupeřky, ale sama o servis přišla na 4:4 a za stavu 4:5 odvrátila setbol. V tie-breaku první sady vedla 2:1, ale pak ztratila pět výměn. I druhý set dospěl do zkrácené hry a Američanka v ní byla znovu odvážnější.

 

 

Úspěšný zápas má za sebou Markéta Vondroušová, která si poradila s Věrou Zvonarevovou. Zápas trval bezmála tři hodiny a nakonec se radovala rodačka ze Sokolova.

 

V prvním setu sice prohrávala 5:6, ale ruskou soupeřku nenechala dopodávat a tie break nakonec urvala na svou stranu. Druhá zkrácená hra už se Vondroušové nepovedla a bylo srovnáno na 1:1. Rozhodující sada šla ale opět na stranu české hráčky a ta se tak raduje z postupu do čtvrtfinále.

 

 

Nedařilo se Marii Bouzkové, kterou čekala nejtěžší možná soupeřka. Australská světová jednička v první setu nadělila Bouzkové kanára, ale druhý set šel na stranu Bouzkové. Třetí sadu brala ale Bartyová.

 

 

Druhý turnaj v Melbourne je Grampians Trophy, kde v prvním kole uspěla Barbora Krejčíková, která porazila Američanku Davisovou ve třech setech 6:4, 4:6 a 6:4. Naopak neuspěla Barbora Strýcová, která ve dvou sadách porazila Matteková-Sandsová. První kolo nevyšlo Kateřině Siniakové, která hrála s bývalou světovou jedničkou Němkou Angelique Kerberovou. Po vedlkém boji ale padla ve třech setech.

 

Posledním turnajem je Gippsland Trophy a ve třetím kole uspěla Karolína Muchová v souboji s Italkou Paoliniovou 6:2, 4:6 a 6:4.

 

V akci byl také Jiří Veselý, který utekl hrobníkovi z lopaty v souboji s Norem Casperem Ruudem. Utekl ze dvou mečbolů a nakonec zvítězil ve třech setech 5:7, 7:6 a 6:3.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program