Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 6. 2018
tenis wimbledon

Tři Češky jsou mezi nasazenými, Williamsová naštvala ostatní!

Plíšková, Strýcová, Kvitová
Zdroj: Profimedia

Tři české tenistky jsou mezi nasazenými hráčkami ve Wimbledonu. Karolína Plíšková bude na londýnské trávě plnit roli sedmičky, dvojnásobná vítězka turnaje Petra Kvitová osmičky a Barbora Strýcová třiadvacítky. Pořadatelé nasadili Serenu Williamsovou, která však v žebčíčku WTA figuruje až na 183. místě a to se některým tenistkám nelíbí.

Jedničkami budou od pondělí, kdy turnaj začne, obhájce titulu a druhý hráč světa Švýcar Roger Federer a Rumunka Simona Halepová.

 

Williamsovou, která je v žebříčku WTA až na 183. místě, pořadatelé přidělili pozici 25. nasazené hráčky a tohle rozhodnutí některé hráčky naštvalo.

 

O nasazení ve Wimbledonu tím pádem přišla Slovenka Dominika Cibulková, které patří v žebříčku WTA 32. místo. "Nebylo by to fér a správné," uvedla Slovenka před nasazením. Souhlasila s ní česká vítězka čtyřhry na Roland Garros Kateřina Siniaková.
 

Sledujte letošní Wimbledon živě na Nova Sport:

"Serena je skvělá hráčka, hvězda, ale myslím si, že by nasazená být neměla. Pokud změní pravidla, tak OK, ale není to trošku fér," myslí si Siniaková.

 

V případě nasazení dvouhry žen se organizátoři řídí žebříčkem WTA, ale tentokrát využili klauzuli, podle které mohou udělat změnu, aby "zachovali los v rovnováze". Proto sedminásobnou vítězku Wimbledonu Williamsovou nasadili, na rozdíl od pořadatelů Roland Garros, kde hrála první grandslam po porodu.

Stanice Nova Sport 1 a Nova Sport 2 budou vysílat denně od pondělí 2. července přímé přenosy z All-England Clubu. Další speciální kanály nabídne videoportál Voyo. Nova 2 bude svým divákům servírovat to nejdůležitější z aktuálního hracího dne v pořadu „Kraťas Martina Čermáka“. Důležitým okamžikům se bude věnovat také speciální okénko ve Snídani s Novou. Diváci sportovních novin se pak mohou těšit na rubriku „Štěpec na konec“.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 15:20

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   15:20

   Florbal: Storvreta IBK - IBK Dalen

   16:55

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

 • Nova Sport 2

  • 13:30 15:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   15:30

   Off-road Maraton (1)

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   16:00

   UFC Unleashed (2)

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

Celý Program