Motorky na konzolích

Třetí virtuální závod Moto GP ovládl Viñales. Jely se všechny kategorie

Maverick Viñales
Zdroj: Profimedia
Maverick Viñales
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 3. 5. 2020
Téma:

Po dvou virtuálních závodech Moto GP přišlo na řadu již plnohodnotné nahrazení původního závodního kalendáře. Na online okruhu ve Španělsku se totiž proháněli závodníci všech tří kategorií – jely se i Moto 3 a Moto 2. Hrála se nová hra MotoGP 20.

První se rozjely Moto trojky. Dennis Foggia byl v úvodu na čele závodu, ale kvůli problémům s internetovým připojením havaroval, přišel o své vedení a byl dokonce nucen odstoupit. Závod Moto 3 ovládl Gabriel Rodrigo. Dlouho vedl Raul Fernandez, který ale po pádu klesl na třetí místo. Druhý dojel Albert Arenas.
 

Kategorie Moto 2 měla velmi divoký start. Hned čtyři závodníci spadli v první zatáčce a další tři v té následující. Jake Dixon se díky pádům všech ostatních dostal na první místo, ale vítěz kvalifikace Lorenzo Baldassarri ukázal, že na virtuálním okruhu je lepší a po pár zatáčkách se dostal do čela závodu. Ital po zbytek závodu vylepšoval své nejlepší časy a dojel si pro pohodlné vítězství. Dixon dojel druhý a na stupních vítězů je doplnil Bo Bendsneyder.


V královské kategorii se oproti předchozím dvěma nejelo 8 kol, ale rovnou celých 13. Skvělý start měli vítězové prvních dvou klání Alex Marquez a Francesco Bagnaia. Marquez však po kontaktu upadl, čímž se připravil o skvělou výchozí pozici.Nicméně Marquez jel skvěle, vrátil se na druhé místo a postupně Bagnaiu dotahoval. Jenže v desátém kole si chtěl zkrátit jednu ze zatáček až příliš a na trávě poslal svůj stroj na zem. Bagnaia tak měl tři kola před koncem pohodlný šestivteřinový náskok. Obrovská rezerva ho ale možná uklidnila až příliš a Ital se po obrovském pádu propadl až na třetí místo.Pádů svých soupeřů tak využil Maverick Viňales, který se tedy stal třetím vítězem třetího virtuálního závodu Moto GP. Druhý dojel Alex Marquez, třetí Francesco Bagnaia.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program