Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

megapřestup Posila Juventusu

Přestup, ale za jakou cenu?! Higuaín si znepřátelil celou Neapol!

Gonzalo Higuaín
Zdroj: profimedia.cz
Gonzalo Higuaín

Italští fanoušci jsou považováni za jedny z nejvěrnějších, ale zároveň nejdrsnějších na celém světě. Ať už při fandění přímo na stadionu, vykřikování fotbalových hesel v ulicích, nebo při vyjadřování se k přestupům. Každý přestup oblíbence z jednoho klubu do druhého berou těžce. Zvlášť, když někdo přestoupí v rámci země jako suverénně nejlepší střelec ligy, navíc do týmu rivala, začíná mu peklo na zemi! Nehledě na to, že se stal součástí třetího nejdražšího přestupu historie...

Řeč je o argentinském kanonýrovi Gonzalu Higuaínovi. Ten si do svých statistik zapsal minulou sezonu jako asi tu nejlepší v kariéře. Za Neapol nasázel v italské nejvyšší soutěži v 35 zápasech 36 gólů a nebylo proto překvapení, že po něm pokukovaly další světové velkokluby.Nejhlasitěji vykřikovali jeho jméno fanoušci Arsenalu a manažer Arsene Wenger už měl za 28letého střelce připravený pořádný balík peněz. Mluvilo se i o návratu do Realu Madrid, ze kterého se přistěhoval před třemi lety. Všechno ale nakonec dopadlo jinak. Higuaín a šéfové Neapole se domluvili na přestupu s bafuňáři z Juve, úhlavního nepřítele Azzurri.


Pouze Gareth Bale a Cristiano Ronaldo přestoupili za více peněz než rodák z Francie. 65 milionů eur, takovou částku nebylo líto dát Juventusu za Higuaína.Podpisem si ale důrazný útočník zadělal na velké problémy. V patách bude mít Camorru, neapolskou mafii, která se zájmem sleduje fotbal a problém s ní kdysi měl i Diego Maradona, který za třetí největší italské město nasázel 81 gólů. Díky přestupu Higuaína dostaly nový vzhled i koše, které nesou podobu jeho dresů.

Gonzalo Higuaín
Koš s dresem Higuaína

Gonzalo Higuaín
Gonzalo Higuaín na instagramu


Na řadu přišlo i klasické pálení jeho dresů nebo komentování příspěvků s Gonzalem na Instagramu formou hadů. Jedna z neapolských pizzerií nabídne pizzu za 1 euro, necelých 30 korun, v momentě, kdy se Gonzalo v Juve poprvé zraní. Nepřítel číslo 1 pro celé město je tedy jasný. Fanoušci Juventusu naopak vítají nového hrdinu.

med TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program