Publikováno 29. 1. 2019
UFC Následky hromadné bitky

Tresty jsou uděleny! Khabib s McGregorem si vyslechli rozsudek

Khabib Nurmagomedov a Conor McGregor
Zdroj: Instagram
Khabib Nurmagomedov a Conor McGregor

Hromadná bitka po skončení vzájemného zápasu je přišla pěkně draho. Khabib Nurmagomedov a Conor McGregor už znají tresty od Nevadské atletické komise za rvačku po říjnovém zápase a jedno je jasné. Minimálně do dubna je v kleci nikdo neuvidí.

6. října to řešil celý svět. Khabib Nurmagomedov donutil odklepat McGregora a obhájil titul šampiona UFC lehké váhy. Důvod, proč se na tento zápas nikdy nezapomene, ale nastal až po jeho konci. Khabib vyskočil z klece, napadl tým svého soupeře a vyvolal hromadnou bitku.

 
Za své chování se později omluvil, trestu se ale ani jeden z nich nevyhnul. Conor McGregor dostal pokutu 50 tisíc dolarů (1 100 000 Kč) a půlroční zákaz činnosti. Ten je v platnosti od dne zápasu. K prvnímu souboji se tak bude moci postavit nejdříve 6. dubna.


To Khabib Nurmagomedov dopadl daleko hůře. Jeho pokuta se vyšplhala na 11 a čtvrt milionu korun a distanc je o tři měsíce delší. V případě, že natočí Dagestánec video cílené na boj s šikanou, sníží mu trest na půl roku. Na natočení videa má Nurmagomedov jeden měsíc.


Trest dostal také Khabibův bratranec Abubakar Nurmagomedov, který se jako člen týmu do bitky také zapojil. Za roční stopku a pokutu půl milionu korun ale může být ještě rád. Ihned po incidentu totiž prezident UFC vyhrožoval doživotním trestem.

14

GALERIE: Khabib ovládl souboj s McGregorem, pak se strhla bitka

Zdroj: Profimedia

Khabib vs. Conor

Hodnocení:
"Ti, kteří skočili do klece a napadli Conora, už nebudou v UFC nikdy bojovat,“ vyhrožoval White. "Pracoval jsem tvrdě na propagaci tohoto sportu a tohle je naprosto nenormální," mrzelo prezidenta organizace chování agresorů. Abubakar, i jeho dva kumpáni byli okamžitě zpacifikováni policií a zadrženi. Když však Conor McGregor odmítl jejich obvinění, byli zase propuštěni na svobodu.

hp TN.cz