Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 3. 2018
Flastr pro šéfa

Trest za zbraň za pasem! Šéf PAOKU nesmí tři roky na stadion!

Ivan Savvidis
Zdroj: Twitter

Tak tahle klukovina ho vyšla pořádně draho! Majitel fotbalového klubu PAOK Soluň Ivan Savvidis už zná trest za to, že v utkání řecké ligy vběhl do hřiště za rozhodčím s pistolí za pasem. I když se krátce poté omluvil, tři roky teď nesmí vkročit na fotbalové stadiony.

Stalo se to při nedávném utkání PAOKu Soluň a AEK Atény. V závěru vypjatého střetnutí neuznal rozhodčí za stavu 0:0 Soluni regulérní gól, což Savvidise rozlítilo k nepříčetnosti.
 


Spolu se svými bodyguardy a ozbrojen revolverem za pasem vběhl přímo na hrací plochu, kde si to hnal k hlavnímu rozhodčímu. Toho měl častovat urážkami i peprnými vyhrůžkami a cynik by řekl, že vlastně dosáhl svého. Šokovaný sudí totiž o několik desítek minut později svůj verdikt poopravil a gól uznal! Jenže Savvidis se samozřejmě přepočítal. O jeho skandálu v tu chvíli věděl celý fotbalový svět a disciplinární komise řeckého svazu přišla ve středu s tvrdým trestem. Savvidis vyfasoval tříletý zákaz vstupu na stadiony a dostal také pokutu 100 tisíc eur (asi 2,5 milionu korun).

Pokutou ve výši 63 tisíc eur byl ale potrestán i PAOK. A nejenže osudný zápas s AEK samozřejmě nevyhrál, ale jako bonus ještě přišel o tři body. V tabulce je tak nyní až třetí, přičemž na první místo ztrácí už pět bodů. 

Ivan Savvidis
Zdroj: Profimedia

Klub se ale proti všem trestům hodlá odvolat. "O tvrdých sankcích bylo rozhodnuto na základě cílené mediální kampaně proti PAOK. Připravujeme odvolání, protože chceme být souzeni na základě skutečností a faktů," uvedl hrdý celek v prohlášení. 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 23:30 01:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

   05:05

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

Celý Program