Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 10. 2017
tvrdý postih odpočine si

Trest za faul na Limberského: Komličenko si nezahraje 8 zápasů!

Zraněný David Limberský v utkání proti Mladé Boleslavi
Zdroj: ČTK
Zraněný David Limberský v utkání proti Mladé Boleslavi

Zákrok na plzeňského obránce Davida Limberského vyšel Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi poměrně "draho". Za faul, po němž skončil Limberský se zlomeninou lícní kosti, si útočník Středočechů nezahraje osm utkání.

K situaci došlo v 78. minutě utkání mezi Plzní a Mladou Boleslaví. Komličenko zasáhl Limberského loktem do obličeje a obránce Západočechů musel do nemocnice.
 

Tam se podrobil operaci zlomené lícní kosti. Ještě před ní přitom stihl poslat prostřednictvím sociálních sítí Komličenkovi peprný vzkaz, svá slova však po omluvě mladoboleslavského fotbalisty vzal zpět.
 

 Disciplinární komise však ke Komličenkovi už tak mírná nebyla. Dvaadvacetiletý hráč vyfasoval trest na osm utkání.

Komličenko obdržel druhý nejvyšší trest v historii české nejvyšší soutěže. Delší distanc dostal pouze v květnu 2013 tehdy sparťanský útočník Léonard Kweuke, který hrubým faulem zlomil protihráči nohu a nesměl nastoupit ve 12 zápasech.
 

Osmizápasový trest udělila disciplinární komise za faul loktem rovněž Milanu Matulovi z Teplic v srpnu 2009, později mu byl distanc zmírněn na šest utkání.
 

Disciplinární komise rovněž rozhodla, že slávista Miroslav Stoch musí zaplatit pokutu 40 tisíc korun za skandování pokřiku "smrt Spartě" při děkovačce s fanoušky po pohárovém zápase s Třincem.

ČTK TN.cz