Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Grand Prix

Trest pro české jezdce! Do Velké ceny Thajska odstartují až z předposlední řady

Jakub Kornfeil
Zdroj: profimedia.cz
Jakub Kornfeil

Kvalifikace na Velkou cenu Thajska silničních motocyklů se českým závodníkům nepovedla. Navíc kvůli trestům z pátečních tréninků budou v kategorii Moto3 Jakub Kornfeil a Filip Salač startovat v nedělním závodě až z 25. respektive z 27. místa. V kubatuře MotoGP byl Karel Abraham dvacátý.

V sobotní kvalifikaci dopadl z českých zástupců v nejslabší kubatuře paradoxně lépe Salač. Sedmnáctiletý jezdec ji dokončil na čtrnácté příčce, jeho stájový parťák Kornfeil skončil hned za ním.

Jenže rozhodčí oba dva už v pátek po trénincích potrestali. Salače za pomalou jízdu ve třech nebo více sektorech trati a Kornfeila za bezohlednost. Proto se na startovním roštu nedělního závodu představí až v předposlední řadě.

Z českých zástupců tak bude z nejvýhodnější pozice startovat Abraham. Ani jemu se ale kvalifikace nepovedla podle představ. Zajel až dvacátý nejrychlejší čas.
 


 

Po Grand Prix Thajska může slavit svůj šestý titul v MotoGP Marc Márquez. Španěl měl v tréninku těžký pád, při kterém si narazil záda a kyčli. Přesto bude startovat z třetí příčky, a aby se opět stal mistrem světa, musí v neděli získat o dva body více než Andrea Dovizioso. Ten skončil v kvalifikaci sedmý.
  

Kvalifikaci Moto2 vyhrál mladší bratr Marca Márqueze Alex.

Přímý přenos ze všech kategorií můžete v neděli ráno sledovat na Nova Sport 1. Závod Moto3 začíná v 5:45. MotoGP je na programu od 8:45. Třetí kategorie Moto2 startuje v 7:05.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 04:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

 • Nova Sport 2

  • 01:45 03:30

   Florbal: SPV – EräViikingit

   09:00

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

Celý Program